Slovakia Energy s nárastom tržieb aj počtu zákazníkov

17. augusta 2015 11:09

Alternatívny dodávateľ energií dosiahol tržby na úrovni 35 miliónov eur, čo je o 3 % viac ako v prvom polroku predchádzajúceho roka.

Ilustračné foto
Nová energetická politika definuje hlavne ciele a priority energetického sektora do roku 2035 s výhľadom na rok 2050. FreeDigitalPhotos.net

Alternatívny dodávateľ energií, spoločnosť Slovakia Energy, dosiahla v prvom polroku tohto roka tržby na úrovni 35 miliónov eur. V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o 3 %. Spoločnosť evidovala ku koncu júna spolu 181 803 zákazníkov, pričom 102 234 dodávala elektrinu a 79 569 plyn. Ako informovala spoločnosť Slovakia Energy, v porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho roka ide o 21-percentný nárast počtu zákazníkov.

Spoločnosť Slovakia Energy patrí českej skupine Bohemia Energy. Tá dosiahla v prvom polroku tohto roka celkové tržby 211 miliónov eur, čo v medziročnom porovnaní predstavuje pokles o zhruba jedno percento. V skupine Bohemia Energy pôsobia okrem spoločnosti Slovakia Energy aj samotná spoločnosť Bohemia Energy a Comfort Energy. Horšie hospodárske výsledky zaznamenala len spoločnosť Bohemia Energy, ktorej tržby v prvom polroku medziročne klesli o štyri percentá na 165 miliónov eur. Tržby firmy Comfort Energy vzrástli medziročne o 37 % na 11 miliónov eur.

Slovakia Energy pôsobí na slovenskom trhu od roku 2007, a to najprv ako alternatívny dodávateľ energií pre malé a stredné firmy, v roku 2009 potom začala dodávať elektrinu aj domácnostiam. Skupina Bohemia Energy s viac ako 720 tisíc zákazníkmi a ročným obratom vyše 393 miliónov eur za minulý rok patrí k najväčším alternatívnym dodávateľom na Slovensku a v Českej republike.

Odporúčané článkyČo si o tom myslíte?