Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Nová energetická politika definuje hlavne ciele a priority energetického sektora do roku 2035 s výhľadom na rok 2050. FreeDigitalPhotos.net
17. augusta 2015 11:09 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Slovakia Energy s nárastom tržieb aj počtu zákazníkov

Alternatívny dodávateľ energií dosiahol tržby na úrovni 35 miliónov eur, čo je o 3 % viac ako v prvom polroku predchádzajúceho roka.

Alternatívny dodávateľ energií, spoločnosť Slovakia Energy, dosiahla v prvom polroku tohto roka tržby na úrovni 35 miliónov eur. V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o 3 %. Spoločnosť evidovala ku koncu júna spolu 181 803 zákazníkov, pričom 102 234 dodávala elektrinu a 79 569 plyn. Ako informovala spoločnosť Slovakia Energy, v porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho roka ide o 21-percentný nárast počtu zákazníkov.

Spoločnosť Slovakia Energy patrí českej skupine Bohemia Energy. Tá dosiahla v prvom polroku tohto roka celkové tržby 211 miliónov eur, čo v medziročnom porovnaní predstavuje pokles o zhruba jedno percento. V skupine Bohemia Energy pôsobia okrem spoločnosti Slovakia Energy aj samotná spoločnosť Bohemia Energy a Comfort Energy. Horšie hospodárske výsledky zaznamenala len spoločnosť Bohemia Energy, ktorej tržby v prvom polroku medziročne klesli o štyri percentá na 165 miliónov eur. Tržby firmy Comfort Energy vzrástli medziročne o 37 % na 11 miliónov eur.

Slovakia Energy pôsobí na slovenskom trhu od roku 2007, a to najprv ako alternatívny dodávateľ energií pre malé a stredné firmy, v roku 2009 potom začala dodávať elektrinu aj domácnostiam. Skupina Bohemia Energy s viac ako 720 tisíc zákazníkmi a ročným obratom vyše 393 miliónov eur za minulý rok patrí k najväčším alternatívnym dodávateľom na Slovensku a v Českej republike.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame