Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peniaze úspory šetrenie
Ilustračné foto. ZSE
6. septembra 2016 11:02 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Slovakia Energy má viac zákazníkov aj vyššie tržby

Alternatívny dodávateľ energií, spoločnosť Slovakia Energy, dosiahol v prvom polroku tohto roka tržby vo výške takmer 37 miliónov eur. V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o 11 %. Firma evidovala ku koncu júna viac ako 211 tisíc zákazníkov, čo je o 16 % viac ako v rovnakom období minulého roka. Spoločnosť dodáva takmer 118 tisícom odberateľom elektrinu a vyše 93 tisícom plyn. „Pozitívne hospodárske výsledky potvrdzujú, že sme stabilná spoločnosť,“ okomentoval výsledky konateľ Slovakia Energy Jiří Písařík.

Slovakia Energy tvorí spoločne so spoločnosťami Bohemia Energy, Comfort Energy a Europe Easy Energy energetickú českú skupinu Bohemia Energy. Tá za prvých šesť mesiacov tohto roka koncovým spotrebiteľom na Slovensku a v Čechách dodala viac ako jednu terawatthodinu elektriny a necelé dve terawatthodiny plynu. „Jednoznačným cieľom skupiny zostáva aj naďalej milión zákazníkov na Slovensku a v Českej republike. Vďaka našej úspešnej akvizičnej politike sme k splneniu nášho cieľa už veľmi blízko,“ konštatoval Písařík.

Spoločnosť Slovakia Energy pôsobí na slovenskom trhu od roku 2007, najprv ako alternatívny dodávateľ energií pre malé a stredné firmy, v roku 2009 potom začala dodávať elektrinu aj domácnostiam.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies