Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zatepľovanie
Ilustračné foto youtube.com
23. augusta 2017 11:46 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Slováci zvýšili svoj záujem o dotáciu na zatepľovanie rodinných domov

Za tri týždne sa registrovalo viac ako sto žiadateľov o poskytnutie príspevku. Dotácia je určená pre päťsto žiadateľov.

Záujem o príspevok na zatepľovanie rodinných domov rastie. „Od spustenia tretej výzvy sme zaznamenali zvýšený záujem o tento druh podpory. Za tri týždne sa registrovalo viac ako sto žiadateľov o poskytnutie príspevku,“ informovala hovorkyňa Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Karolína Ducká.

S projektom je spokojný aj samotný minister dopravy a výstavby Arpád Érsek. „Je to veľmi dobrá správa, že krátko po spustení našej tretej výzvy na zatepľovanie rodinných domov ľudia prejavili zvýšený záujem o túto podporu a chcú znižovať svoje náklady na energie,“ konštatoval minister.

Rezort dopravy odštartoval tretie kolo výzvy na zatepľovanie rodinných domov 1. augusta tohto roku. Žiadosti je možné podávať do 31. októbra 2017 alebo do naplnenia počtu elektronicky zaevidovaných žiadostí o príspevok, ktorý je stanovený pre 500 žiadostí. Podľa nedávno novelizovaného zákona o energetickej hospodárnosti budov, príspevok možno poskytnúť až do výšky 40 percent oprávnených nákladov, najviac však do výšky 8 800 eur.

Do nákladov za zrealizovanie zateplenia rodinného domu je možné zahrnúť aj úhradu za výmenu zdroja tepla (kotol, tepelné čerpadlo), ak už nebola podporená iným programom a podpora sa týka viacpodlažného rodinného domu s celkovou podlahovou plochou do 300 metrov štvorcových.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame