Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Javys
Ilustračné foto SITA
27. októbra 2013 13:21 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Slováci pomôžu Talianom s rádioaktívnym odpadom

Slováci pomôžu Talianom pri spracovávaní rádioaktívneho odpadu. Jadrová a vyraďovacia spoločnosť, a.s. (JAVYS) už podpísala s talianskou firmou Nucleco memorandum pre služby spracovávania rádioaktívnych odpadov. „Tento krok predstavuje ďalší úspech v rozširovaní aktivít našej spoločnosti v zahraničí. Talianska spoločnosť chce využiť naše skúsenosti pri spracovaní rádioaktívneho odpadu. V tejto súvislosti sa už začali rokovania o spracovaní inštitucionálneho rádioaktívneho odpadu z talianskych zdravotníckych zariadení, formou pilotného projektu,“ informoval hovorca JAVYS Dobroslav Dobák.

Nucleco je akciová spoločnosť, ktorá sa zaoberá zberom, prepravou a spracovaním rádioaktívneho odpadu a jeho konečným uložením. Jadrová a vyraďovacia spoločnosť vznikla premenovaním firmy GovCo, a.s., ktorá prevzala zodpovednosť za prevádzkovanie jadrovej elektrárne V1 od 1. apríla 2006 na základe rozhodnutia vlády SR o privatizácii 66-percentného podielu Slovenských elektrární. Spoločnosť GovCo vznikla 6. júla 2005 a jej jediným akcionárom sa stal štát v zastúpení Ministerstva hospodárstva SR. Okrem elektrárne V1 Jaslovské Bohunice prevzala spoločnosť GovCo zodpovednosť aj za vyraďovanie jadrovoenergetických zariadení a za zaobchádzanie s rádioaktívnymi odpadmi a vyhoreným jadrovým palivom.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies