Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn plynovod eustream
Ilustračné foto SITA
9. júna 2016 5:54 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Slováci a Česi chcú pri plyne užšiu spoluprácu

Jednou z posudzovaných možností je aj návrh slovenského prevádzkovateľa prepravnej sústavy Eustream na využitie existujúcej slovenskej plynárenskej infraštruktúry a vznik virtuálneho prepojenia medzi Českou republikou a Rakúskom.

Spoločná česko-slovenská medzištátna pracovná skupina bude analyzovať možnosti pre optimálnu a nákladovo efektívnu integráciu trhov so zemným plynom v regióne. Na rokovaní v Prahe sa na tom dnes dohodli minister hospodárstva SR Peter Žiga a minister priemyslu a obchodu ČR Jan Mládek. Informoval o tom Maroš Stano z odboru komunikácie ministerstva hospodárstva.

Jednou z dôsledne posudzovaných možností je aj návrh slovenského prevádzkovateľa prepravnej sústavy Eustream na využitie existujúcej slovenskej plynárenskej infraštruktúry a vznik tzv. virtuálneho BACI, teda virtuálneho prepojenia medzi Českou republikou a Rakúskom. „Návrh spoločnosti Eustream vítam ako konštruktívny príspevok do diskusie. Teraz musíme v spolupráci s regulátorom ERÚ posúdiť všetky riešenia s ohľadom na ich prínosy a dopady na konečné ceny pre spotrebiteľov v ČR.“ povedal minister Mládek. Slovenský minister hospodárstva Peter Žiga skonštatoval, že to vníma ako posun k bližšej spolupráci v oblasti plynárenstva medzi SR a v ČR v záujme čo najnižších cien pre spotrebiteľov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies