Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slnečná energia solárny panel OZE
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net
7. apríla 2016 12:58 ElektrinaAktuality od vEnergetikeSITA

Slováci budú predávať elektrinu v Singapure

Spoločnosť slovenského finančníka Rastislava Vasilišina Virtuse Energy chce singapurským zákazníkom ponúknuť lacnejšiu zelenú elektrinu.

Trh s dodávkami elektriny v Singapure sa rozšíri o nového slovenského dodávateľa. Obchodník s emisnými povolenkami, spoločnosť slovenského finančníka Rastislava Vasilišina – Virtuse Energy, už získal v ázijskej krajine licenciu na dodávku elektriny. „Naším cieľom je dodávať zelenú energiu za nižšie ceny, než aké platia odberatelia za špinavú energiu a stať sa významným hráčom nielen na singapurskom energetickom trhu, ale aj na ďalších trhoch regiónu,“ uviedol pre portál vEnergetike.sk šéf a zakladateľ Virtuse Group Rastislav Vasilišin.

Firma neplánuje zostať len na singapurskom trhu. „Singapur je v oblasti juhovýchodnej Ázie v liberalizácii trhu s energiami najďalej a podľa nás ponúka možnosti expanzie na ďalšie trhy napríklad v Indonézii,“ dodal Vasilišin, podľa ktorého má ázijský trh veľký potenciál.

Skupina Virtuse Group, do ktorej patrí aj Virtuse Energy, je medzinárodná energetická skupina pôsobiaca v 22 krajinách Európy a Ázie. V obchodovaní s emisiami patrí medzi najväčších maklérov v strednej a východnej Európe a ako prvá zahraničná spoločnosť sa podieľa na rozvoji emisného trhu v Číne. Spoločnosť poskytuje služby v oblasti zelenej energie najmä priemyselným klientom. Na veľkoobchodných trhoch obchoduje pre svojich zákazníkov elektrinu a je členom hlavných energetických búrz v Európe a Ázii. Virtuse Group sa taktiež zaoberá investíciami do výroby elektrickej energie predovšetkým z obnoviteľných zdrojov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame