Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net
12. januára 2015 12:32 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Slnečná elektráreň pri Komárne mení majiteľa

Správcovská spoločnosť IAD Investments českej firme Solek Group vyplatila za jednomegawattový obnoviteľný zdroj energie v obci Martovce viac ako dva milióny eur.

Správcovská spoločnosť IAD Investments kúpila prostredníctvom Energy fondu slnečnú elektráreň v obci Martovce v okrese Komárno. Firma českej spoločnosti Solek Group vyplatila za jednomegawattový obnoviteľný zdroj energie viac ako dva milióny eur. „Táto akvizícia je v súlade s našou stratégiou a zameraním na projekty najvyššej kvality. Zároveň vyhovuje našim požiadavkám na diverzifikáciu aktív v portfóliu Energy fondu,“ povedal predseda predstavenstva IAD Investments Vladimír Bencz.

Spoločnosť IAD Investments, správ. spol., a. s., vznikla v roku 1991 a v krajinách strednej Európy (SR, ČR, Slovinsko) pôsobí viac ako 23 rokov. Svojim klientom ponúka správu investícií v podielových fondoch, rôzne sporiace programy a služby individuálnej správy aktív v rámci privátneho bankovníctva. Firma je členom Slovenskej asociácie správcovských spoločností a Asociace pro kapitálový trh ČR. Energy fond sa orientuje primárne na nákup a prevádzkovanie špecializovaných spoločností, ktoré sa zaoberajú výrobou elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov, prenájmom nehnuteľností a energetických zariadení, prvotne pozemkov so solárnymi parkami.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame