Slnečná elektráreň pri Komárne mení majiteľa

12. januára 2015 12:32

Správcovská spoločnosť IAD Investments českej firme Solek Group vyplatila za jednomegawattový obnoviteľný zdroj energie v obci Martovce viac ako dva milióny eur.

Ilustračné foto
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net

Správcovská spoločnosť IAD Investments kúpila prostredníctvom Energy fondu slnečnú elektráreň v obci Martovce v okrese Komárno. Firma českej spoločnosti Solek Group vyplatila za jednomegawattový obnoviteľný zdroj energie viac ako dva milióny eur. „Táto akvizícia je v súlade s našou stratégiou a zameraním na projekty najvyššej kvality. Zároveň vyhovuje našim požiadavkám na diverzifikáciu aktív v portfóliu Energy fondu,“ povedal predseda predstavenstva IAD Investments Vladimír Bencz.

Spoločnosť IAD Investments, správ. spol., a. s., vznikla v roku 1991 a v krajinách strednej Európy (SR, ČR, Slovinsko) pôsobí viac ako 23 rokov. Svojim klientom ponúka správu investícií v podielových fondoch, rôzne sporiace programy a služby individuálnej správy aktív v rámci privátneho bankovníctva. Firma je členom Slovenskej asociácie správcovských spoločností a Asociace pro kapitálový trh ČR. Energy fond sa orientuje primárne na nákup a prevádzkovanie špecializovaných spoločností, ktoré sa zaoberajú výrobou elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov, prenájmom nehnuteľností a energetických zariadení, prvotne pozemkov so solárnymi parkami.

Súvisiace témy:


Čo si o tom myslíte?