Slavia Capital chce kúpiť sklady s ropou v Čechách a v Nemecku

19. apríla 2016 15:40
SITA

Slovenská investičná skupina sa uchádza o kúpu spoločnosti Viktoriagruppe, ktorá spravuje sklady v českom Chlumci nad Cidlinou a v bavorskom Kraillingu.

Ropa sklad nafta
Ilustračné foto Ilustračné foto

Investičná skupina Slavia Capital plánuje expanziu na trhu so skladovaním ropy a ropných produktov. Skupina chce kúpiť spoločnosť Viktoriagruppe, ktorá spravuje sklady v českom Chlumci nad Cidlinou a v bavorskom Kraillingu, v ktorých sú núdzové zásoby palív pre Českú republiku. Túto informáciu, ktorú priniesli české Lidové noviny, potvrdil pre agentúru SITA hovorca Slavie Capital Peter Benčurik. „Môžem potvrdiť, že sa v súčasnosti uchádzame o kúpu skladovacích aktív v ČR a Nemecku. Konkurznému správcovi v Mníchove sme predložili ponuku,“ uviedol Benčurik.

Detaily ponuky neznáme

Záujem Slavie Capital o spomínané sklady spoločnosti Viktoriagruppe, ktorá je od minulého roka v konkurzu, je podľa Benčurika logický. „V sektore palív a energetiky máme kvalitné expertné know-how. Dlhodobo v ňom pôsobíme. Vlastníme okrem iného aj skladovacie kapacity na naftu a benzín na Slovensku,“ dodal Benčurik. Akú ponuku Slavia Capital podala, nechcel konkretizovať. „Vzhľadom na to, že ide o prebiehajúcu transakciu, sa k nej bližšie vyjadrovať nebudeme,“ konštatoval Benčurik. Podľa informácií Lidových novín cena za oba sklady v Čechách a v Nemecku by sa mala pohybovať okolo 20 miliónov eur.

Trebišovské sklady

Slavia Capital je stredoeurópskou investičnou skupinou rozvíjajúcou svoje aktivity v priemysle, obchode a finančných službách. Na trhu pôsobí od roku 1995. Zo sektorového hľadiska sa zameriava na segment rýchlo obrátkového spotrebného tovaru, energetiku a priemysel palív, strojársky a obranný priemysel, letecký priemysel, informačné technológie, finančné služby, výstavbu infraštruktúry a nehnuteľnosti. Je najväčším súkromným skladovateľom ropných produktov na Slovensku. Ropné produkty vyrába a skladuje v skladovacom a distribučnom termináli v Trebišove. Súčasná skladovacia kapacita je 14 500 metrov kubických.

Odporúčané články

Súvisiace témy:


Čo si o tom myslíte?