Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa sklad nafta
Ilustračné foto Ilustračné foto
19. apríla 2016 15:40 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Slavia Capital chce kúpiť sklady s ropou v Čechách a v Nemecku

Slovenská investičná skupina sa uchádza o kúpu spoločnosti Viktoriagruppe, ktorá spravuje sklady v českom Chlumci nad Cidlinou a v bavorskom Kraillingu.

Investičná skupina Slavia Capital plánuje expanziu na trhu so skladovaním ropy a ropných produktov. Skupina chce kúpiť spoločnosť Viktoriagruppe, ktorá spravuje sklady v českom Chlumci nad Cidlinou a v bavorskom Kraillingu, v ktorých sú núdzové zásoby palív pre Českú republiku. Túto informáciu, ktorú priniesli české Lidové noviny, potvrdil pre agentúru SITA hovorca Slavie Capital Peter Benčurik. „Môžem potvrdiť, že sa v súčasnosti uchádzame o kúpu skladovacích aktív v ČR a Nemecku. Konkurznému správcovi v Mníchove sme predložili ponuku,“ uviedol Benčurik.

Detaily ponuky neznáme

Záujem Slavie Capital o spomínané sklady spoločnosti Viktoriagruppe, ktorá je od minulého roka v konkurzu, je podľa Benčurika logický. „V sektore palív a energetiky máme kvalitné expertné know-how. Dlhodobo v ňom pôsobíme. Vlastníme okrem iného aj skladovacie kapacity na naftu a benzín na Slovensku,“ dodal Benčurik. Akú ponuku Slavia Capital podala, nechcel konkretizovať. „Vzhľadom na to, že ide o prebiehajúcu transakciu, sa k nej bližšie vyjadrovať nebudeme,“ konštatoval Benčurik. Podľa informácií Lidových novín cena za oba sklady v Čechách a v Nemecku by sa mala pohybovať okolo 20 miliónov eur.

Trebišovské sklady

Slavia Capital je stredoeurópskou investičnou skupinou rozvíjajúcou svoje aktivity v priemysle, obchode a finančných službách. Na trhu pôsobí od roku 1995. Zo sektorového hľadiska sa zameriava na segment rýchlo obrátkového spotrebného tovaru, energetiku a priemysel palív, strojársky a obranný priemysel, letecký priemysel, informačné technológie, finančné služby, výstavbu infraštruktúry a nehnuteľnosti. Je najväčším súkromným skladovateľom ropných produktov na Slovensku. Ropné produkty vyrába a skladuje v skladovacom a distribučnom termináli v Trebišove. Súčasná skladovacia kapacita je 14 500 metrov kubických.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame