Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ČEZ
Ilustračné foto SITA
7. augusta 2013 11:03 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Skupine ČEZ sa na Slovensku vlani konečne darilo

Českej energetickej skupine ČEZ sa v minulom roku na Slovensku konečne darilo. Po viacerých stratových rokoch sa firme ČEZ Slovensko vlani podarilo dostať svoje hospodárenie do čiernych čísel, keď zaznamenala čistý zisk v objeme viac ako milión eur. Rok predtým pritom alternatívny dodávateľ energií vykázal stratu na úrovni takmer 6,5 mil. eur. Podnik v minulom roku dosiahol tržby z predaja tovaru vo výške 350,2 mil. eur, čo v medziročnom porovnaní predstavovalo nárast o necelé dve percentá.

Spoločnosti ČEZ sa v minulom roku na Slovensku darilo najmä vďaka veľkým odberateľom. „Na hospodárskom výsledku v minulom roku sa pozitívne prejavili hlavne aktivity v oblasti predaja veľkým zákazníkom, tradingu a tiež vhodne zvolená nákupná stratégia,“ uviedol pre agentúru SITA riaditeľ segmentu retail spoločnosti ČEZ Slovensko Stanislav Kovalík. V segmente domácnosti bolo podľa neho podnikanie pri súčasných podmienkach regulácie naďalej neprofitabilné.

Ako vyplýva zo zverejnených informácií, alternatívny dodávateľ energií vlani medziročne znížil náklady na obstaranie predaného tovaru, a to z úrovne 343 mil. eur na vlaňajších 336 mil. eur. Obchodná marža firmy dosiahla vlani výšku takmer 14 mil. eur, rok predtým to pritom bolo len necelých 760 tisíc eur. Spoločnosť vlani evidovala pridanú hodnotu v objeme viac ako 260 tisíc eur, pričom v predchádzajúcom roku bol tento ukazovateľ v záporných hodnotách na úrovni takmer 4,8 mil. eur.

Spoločnosť ČEZ Slovensko pôsobí aktívne na slovenskom trhu s dodávkami energií od roku 2010. Dodávku elektriny a zemného plynu ponúka na Slovensku všetkým kategóriám odberateľov. ČEZ Slovensko je členom českej energetickej skupiny ČEZ, ktorá je lídrom na energetickom trhu v strednej a juhovýchodnej Európe. Česká energetická skupina zabezpečuje dodávky energií pre viac než 9 miliónov zákazníkov v 11 krajinách Európy.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame