Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektrina VSE
Ilustračné foto VSE
12. júla 2013 12:30 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Skupina VSE vlani s poklesom zisku o 30 %

Skupina Východoslovenská energetika, a.s. dosiahla v minulom roku čistý zisk 66,8 mil. eur. V medziročnom porovnaní to predstavuje pokles o 30 %. Východoslovenskí energetici vlani evidovali tržby v objeme 558,7 mil. eur, čo je o 14,3 mil. eur viac ako rok predtým. Vyplýva to z informácií zverejnených spoločnosťou.

Podstatnú časť tržieb v rámci skupiny vygenerovala stopercentná dcérska spoločnosť Východoslovenská distribučná, ktorá sa zaoberá distribúciou elektriny konečným spotrebiteľom. Distribučná firma dosiahla tržby v objeme 325,4 mil. eur, čo je medziročne menej o 2 %. Východoslovenská distribučná dosiahla vlani čistý zisk 7,4 mil. eur. Išlo o rapídny pokles zisku, keďže rok predtým dosiahla distribučka zisk na úrovni 44,5 mil. eur.

Východoslovenská energetika je energetická spoločnosť, ktorá poskytuje komplexné služby spojené s odberom elektriny. Predmetom činnosti VSE je nákup elektriny od výrobcov a jej predaj približne 500 tisíc zákazníkom. Vlastníkom akcií VSE je Fond národného majetku (51 %) a nemecký koncern RWE (49 %).

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame