Skupina VSE vlani s poklesom zisku o 30 %

12. júla 2013 12:30

Skupina Východoslovenská energetika, a.s. dosiahla v minulom roku čistý zisk 66,8 mil. eur. V medziročnom porovnaní to predstavuje pokles o 30 %. Východoslovenskí energetici vlani evidovali tržby v objeme 558,7 mil. eur, čo je o 14,3 mil. eur viac ako rok predtým. Vyplýva to z informácií zverejnených spoločnosťou.

Elektrina VSE
Ilustračné foto VSE

Podstatnú časť tržieb v rámci skupiny vygenerovala stopercentná dcérska spoločnosť Východoslovenská distribučná, ktorá sa zaoberá distribúciou elektriny konečným spotrebiteľom. Distribučná firma dosiahla tržby v objeme 325,4 mil. eur, čo je medziročne menej o 2 %. Východoslovenská distribučná dosiahla vlani čistý zisk 7,4 mil. eur. Išlo o rapídny pokles zisku, keďže rok predtým dosiahla distribučka zisk na úrovni 44,5 mil. eur.

Východoslovenská energetika je energetická spoločnosť, ktorá poskytuje komplexné služby spojené s odberom elektriny. Predmetom činnosti VSE je nákup elektriny od výrobcov a jej predaj približne 500 tisíc zákazníkom. Vlastníkom akcií VSE je Fond národného majetku (51 %) a nemecký koncern RWE (49 %).

Súvisiace témy:


Čo si o tom myslíte?