Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pracovníci VSE v teréne
Pracovníci VSE v teréne SITA/VSE
8. januára 2016 10:57 Energetika všeobecneAktuality od VSESITA

Skupina VSE Holding sa vlani zamerala na filantropiu

Východoslovenskí energetici patria medzi dlhoročných partnerov spoločnosti Úsmev ako dar. Posledné tri roky sa vzájomná spolupráca zameriava predovšetkým na projekt Pomoc ženám v núdzi.

Filantropia a dobrovoľnícke programy boli najvýznamnejšími aktivitami skupiny VSE Holding z hľadiska podpory komunity. „Aj v roku 2015 sa pri ich realizácii využili všetky dostupné formy a nástroje,“ uviedla hovorkyňa skupiny VSE Holding Andrea Danihelová.

Spolupráca s centrom Dorka a organizáciou Úsmev ako dar

Skupina VSE Holding patrí medzi dlhoročných partnerov spoločnosti Úsmev ako dar. Od roku 2008 podporuje rôzne projekty finančne, zamestnaneckými zbierkami alebo mentoringom. Posledné tri roky sa vzájomná spolupráca zameriava predovšetkým na projekt Pomoc ženám v núdzi. Systematická pomoc, prevencia, ako aj podpora profesijného a osobnostného rastu sú kľúčové pre ľudí, ktorí nájdu útočisko v tomto centre.

Trojročná intenzívna podpora žien a dievčat v zložitých životných situáciách priniesla:

– pravidelné mesačné štipendium pre 19 dievčat z detských domovov a náhradnej rodinnej starostlivosti,

– špecializované sociálne poradenstvo a dlhodobé odborné sprevádzanie 75 žien s maloletými deťmi v núdzi,

– priamu finančnú pomoc 90-tim matkám so 168-mimi deťmi ,

– 5 dobrovoľníckych dní s 2104-mi odpracovanými dobrovoľníckymi hodinami,

– priamu finančnú podporu rekonštrukcie štyroch krízových centier: Centrum Dorka v Prešove, Sociálny dom sv. Norberta v Jasove, Centrum Dorka vo Zvolene, Dom sv. Lazára v Košiciach.

V predvianočnom období sa manažérky zo Skupiny VSE zúčastnili charitatívneho pečenia vianočných medovníkov a zabezpečili jeho predaj, ktorého výťažok smeroval ako inak do centra Dorka.

„Veľkým spoločným úspechom bude otvorenie ďalších dvoch pavilónov Krízového centra Dorka v Prešove na začiatku roka 2016, ktoré po dokončení poskytne pomoc a podporu ďalším 50-tim ľuďom v núdzi, rodinám či osamelým rodičom s deťmi bez strechy nad hlavou z celého východného Slovenska,“ dodala Danihelová.

„Skupina VSE je najdôležitejší partner našich aktivít, bez ktorého by toto všetko nešlo, nedokázali by sme v regióne východného Slovenska fungovať a nepretržite poskytovať pomoc,“ Radoslav Dráb, manažér pre zriadenie krízových centier pre rodinu a deti, spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame