Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Závod TVK mol.hu
16. októbra 2013 11:02 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Skupina MOL investuje do nového závodu 120 miliónov eur

Maďarská skupina MOL začala s výstavbou závodu na výrobu butadiénu, ktorý je hlavnou surovinou pri výrobe syntetického kaučuku. Nový závod v spoločnosti TVK v meste Tiszaújváros si vyžiada investíciu 120 mil. eur. Kapacita nového závodu dosiahne 130 tisíc ton ročne, jeho pilotná prevádzka sa začne v úvode roka 2015 a komerčná prevádzka v druhom štvrťroku 2015. Informovala o tom spoločnosť MOL.

Po dokončení závodu vznikne 32 nových pracovných miest. „Položili sme základný kameň jedného z najvýznamnejších rozvojových projektov v severnom Maďarsku. Tento nový projekt má veľký význam pre celú ekonomiku, ako aj zachovanie konkurencieschopnosti skupiny MOL,“ povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ MOL-u Zsolt Hernádi. Počas nasledujúcich troch rokov plánuje podnik podľa neho investovať v Maďarsku približne 1 miliardu eur, čím vznikne takmer päťtisíc pracovných miest.

Skupina MOL je medzinárodná ropná a plynárenská spoločnosť so sídlom v hlavnom meste Maďarska, v Budapešti. Pôsobí vo viac ako 40 krajinách sveta a zamestnáva takmer 30 tisíc ľudí po celom svete. Prevádzkuje päť rafinérií a dve petrochemické jednotky v rámci integrovaného riadenia dodávateľského reťazca v Maďarsku, na Slovensku, v Chorvátsku a v Taliansku. Skupina MOL má tiež vlastnú sieť viac ako 1 700 čerpacích staníc v 11 krajinách strednej a juhovýchodnej Európy.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies