Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rafinéria Mol
Rafinéria spoločnosti MOL mol.hu
3. augusta 2018 11:42 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Skupina MOL dosiahla zisk 1,3 mld. USD, zvýšila celoročné očakávania

Spoločnosť zvýšila celoročný cieľový zisk EBITDA na 2,4 mld. USD z pôvodných približne 2,2 mld. USD.

Maďarská ropná a plynárenská skupina MOL, ktorá okrem iného vlastní aj bratislavskú rafinériu Slovnaft, dosiahla ku koncu júna zisk pre zdanením, úrokmi a odpismi (EBITDA) vo výške 1,3 mld. USD. Na základe tohto výsledku spoločnosť zvýšila celoročný cieľový zisk EBITDA na 2,4 mld. USD z pôvodných približne 2,2 mld. USD. Skupina o tom informovala v piatok v tlačovej správe.

Divízia Upstream zameraná na prieskum a ťažbu ropy dosiahla za prvých šesť mesiacov roka zisk EBITDA 612 mil. USD, čo predstavuje nárast o 37 %. Na výsledok pozitívne vplývali vyššie ceny ropy a plynu, keď nižšiu ťažbu v Maďarsku, Chorvátsku a Rusku kompenzovala vyššia produkcia vo Veľkej Británii.

Makroekonomický vývoj firme nepomohol

Divízia Downstream zameraná na spracovanie ropy a predaj ropných produktov dosiahla zisk EBITDA očistený o náklady súvisiace s precenením zásob vo výške 492 mil. USD. V medziročnom porovnaní zisk klesol o 24 %, čo podľa skupiny spôsobil najmä nepriaznivý makroekonomický vývoj.

Skupina MOL je integrovaná, medzinárodná ropná a plynárenská spoločnosť so sídlom v maďarskej Budapešti. Aktívne pôsobí vo viac ako 30 krajinách a zamestnáva 25 tisíc pracovníkov. V súčasnosti má skupina MOL ťažobné kapacity v ôsmich krajinách a disponuje aktívami na vyhľadávanie uhľovodíkov v 13 krajinách. Skupina prevádzkuje štyri rafinérie a dva petrochemické závody v rámci integrovaného riadenia dodávateľského reťazca v Maďarsku, na Slovensku a v Chorvátsku. Vlastní tiež sieť dvetisíc čerpacích staníc v desiatich krajinách strednej a juhovýchodnej Európy.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame