Skupina EPH kupuje ďalšiu elektráreň

19. septembra 2017 19:26
SITA

Transakcia ešte podlieha schváleniu nemeckého protimonopolného úradu, pričom sa očakáva, že by mala byť dokončená v priebehu októbra.

EPH
Kraftwerk Mehrum commons.wikimedia.org

Energetický a průmyslový holding, a.s. (EPH) podpísal v sobotu 16. septembra s firmami Enercity a BS Energy zmluvu o predaji akcií spoločnosti Kraftwerk Mehrum GmbH, ktorá vlastní elektráreň Mehrum. Ako uviedla v utorok firma, EPH tak prostredníctvom svojej dcéry EP Power Europe získa v najbližších týždňoch akcie spoločnosti a prevezme kontrolu nad elektrárňou.

Čiernouhoľná elektráreň Mehrum sa nachádza zhruba 20 kilometrov na východ od Hannoveru, jej inštalovaný výkon predstavuje 750 MW a zamestnáva približne 120 osôb. Transakcia ešte podlieha schváleniu nemeckého protimonopolného úradu, pričom sa očakáva, že by mala byť dokončená v priebehu októbra. Elektrárne skupiny EPH ročne generujú viac ako 100 TWh elektrickej energie, čo ich v tomto ukazovateli radí na siedme miesto v Európe.

Energetický a průmyslový holding je stredoeurópska energetická skupina pôsobiaca v Českej republike, na Slovensku, v Nemecku, Taliansku, Maďarsku, vo Veľkej Británii a v Poľsku. Pod holding patrí viac ako 50 podnikov v oblasti ťažby uhlia, výroby tepla a elektriny z klasických aj obnoviteľných zdrojov, vrátane distribúcie týchto energií. Taktiež obchoduje s elektrinou a plynom. Zamestnáva takmer 25 tisíc ľudí.

Odporúčané články

Súvisiace témy:


Čo si o tom myslíte?