Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
EPH
Kraftwerk Mehrum commons.wikimedia.org
19. septembra 2017 19:26 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Skupina EPH kupuje ďalšiu elektráreň

Energetický a průmyslový holding, a.s. (EPH) podpísal v sobotu 16. septembra s firmami Enercity a BS Energy zmluvu o predaji akcií spoločnosti Kraftwerk Mehrum GmbH, ktorá vlastní elektráreň Mehrum. Ako uviedla v utorok firma, EPH tak prostredníctvom svojej dcéry EP Power Europe získa v najbližších týždňoch akcie spoločnosti a prevezme kontrolu nad elektrárňou.

Čiernouhoľná elektráreň Mehrum sa nachádza zhruba 20 kilometrov na východ od Hannoveru, jej inštalovaný výkon predstavuje 750 MW a zamestnáva približne 120 osôb. Transakcia ešte podlieha schváleniu nemeckého protimonopolného úradu, pričom sa očakáva, že by mala byť dokončená v priebehu októbra. Elektrárne skupiny EPH ročne generujú viac ako 100 TWh elektrickej energie, čo ich v tomto ukazovateli radí na siedme miesto v Európe.

Energetický a průmyslový holding je stredoeurópska energetická skupina pôsobiaca v Českej republike, na Slovensku, v Nemecku, Taliansku, Maďarsku, vo Veľkej Británii a v Poľsku. Pod holding patrí viac ako 50 podnikov v oblasti ťažby uhlia, výroby tepla a elektriny z klasických aj obnoviteľných zdrojov, vrátane distribúcie týchto energií. Taktiež obchoduje s elektrinou a plynom. Zamestnáva takmer 25 tisíc ľudí.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame