Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
EPH
Ilustračné foto EPH
20. apríla 2018 12:36 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Skupina EP Infrastructure emitovala eurobondy za 750 miliónov

Cieľom emisie 6-ročných eurobondov bolo čiastočne refinancovať bankové úvery skupiny a redukovať jej náklady na požičiavanie.

Energetická skupina EP Infrastructure (EPIF) úspešne emitovala šesťročné eurobondy v hodnote 750 mil. eur. Predaj eurobondov sa stretol s priaznivým ohlasom inštitucionálnych investorov, čo jasne demonštrovalo silný úverový profil skupiny. Informovala o tom jej materská spoločnosť Energetický a průmyslový holding (EPH) v správe, ktorú poskytla agentúre SITA. Konštatovala, že touto emisiou eurobondov EPIF dokázala profitovať z terajších priaznivých podmienok na medzinárodných kapitálových trhoch s cieľom čiastočne refinancovať bankové úvery a redukovať svoje náklady na požičiavanie.

Skupina EPIF je kľúčovou dcérou česko-slovenskej energetickej skupiny Energetický a průmyslový holding. EP Infrastructure je európskou energetickou firmou prevádzkujúcou dôležitú infraštruktúru v oblasti prepravy plynu, distribúcie plynu a elektriny, tepelného hospodárstva a skladovania plynu, ktorá sa prevažne nachádza na Slovensku a v Českej republike.

Energetická skupina EPH sa sústreďuje na energetickú infraštruktúru, výrobu elektriny a produkciu energie z obnoviteľných zdrojov na základe dlhodobých kontraktov. Aktíva vlastní a prevádzkuje v Českej republike, na Slovensku, v Nemecku, Taliansku, Veľkej Británii a Maďarsku. Skupinu tvorí viac ako 50 spoločností, ktoré zamestnávajú takmer 25 tis. ľudí.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame