Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
RWE
Ilustračné foto flickriver.com
11. marca 2018 14:17 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Skupina E.ON sa dohodla s koncernom RWE na prevzatí jeho dcérskej firmy innogy

Prostredníctvom rozsiahlej výmeny majetku má E.ON získať 76,8-percentný podiel innogy a RWE má v rámci transakcie nadobudnúť 16,67-percentný podiel v skupine E.ON.

Nemecká energetická skupina E.ON dosiahla dohodu s energetickým koncernom RWE na tom, že preberie 76,8-percentný podiel jeho dcérskej firmy innogy prostredníctvom rozsiahlej výmeny majetku. RWE má v rámci transakcie nadobudnúť 16,67-percentný podiel v skupine E.ON. Cieľom transakcie je úplná integrácia spoločnosti innogy do skupiny E.ON, ktorá sa tak stane firmou sústreďujúcou sa na energetické siete a riešenia pre zákazníkov. Informovala o tom v nedeľu na svojej internetovej stránke spoločnosť E.ON.

Transakcia je rozvrhnutá do niekoľkých krokov

RWE preberie väčšinu podnikania E.ON-u v oblasti energie z obnoviteľných zdrojov a zároveň celé podnikanie firmy innogy v segmente energie z obnoviteľných zdrojov. Dohodu musia schváliť predstavenstvá oboch firiem. Celá transakcia sa má zrealizovať niekoľkými krokmi a potrebovať bude aj odobrenie zo strany protimonopolného úradu.

Súčasťou nemeckej energetickej skupiny E.ON je Západoslovenská energetika. RWE na Slovensku pôsobí prostredníctvom dcérskej firmy innogy. Od októbra 2016 spoločnosť RWE Gas Slovensko zmenila svoj názov na innogy Slovensko. Súčasťou spoločnosti innogy je aj VSE Holding a jeho dcérske spoločnosti Východoslovenská energetika a Východoslovenská distribučná.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame