Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto Cofely
24. septembra 2015 11:58 Energetika všeobecneAktuality od CofelySITA

Skupina Cofely od nového roka už aj vo Veľkých Kapušanoch

Skupina Cofely spustí vo Veľkých Kapušanoch prevádzku svojho už 15-teho tepelného hospodárstva na Slovensku.

Termming, a.s., dcérska spoločnosť Skupiny Cofely, bude od 1. 1. 2016 zabezpečovať obyvateľom Veľkých Kapušian výrobu a dodávku tepla. Nahradí tak doterajšieho výrobcu a dodávateľa tepla – spoločnosť MIBYT, s.r.o., Veľké Kapušany.

V januári 2016 spustí Skupina Cofely prevádzku svojho už 15-teho tepelného hospodárstva na Slovensku. V horizonte piatich rokov by spoločnosť Termming chcela vo Veľkých Kapušanoch preinvestovať viac ako pol milióna eur. Investícia sa bude týkať výmeny hlavných rozvodov tepla v meste. „Naším prioritným cieľom je zabezpečiť pre obyvateľov Veľkých Kapušian dlhodobú a kvalitnú dodávku tepla. Po analýze aktuálneho stavu hlavných rozvodov sme sa rozhodli investovať do ich výmeny. Na základe našich niekoľkoročných skúseností ich výmena pomôže k stabilizácii kvality dodávok tepla a zníženiu poruchovosti v rámci distribučného systému,“ hovorí Martin Žigo, riaditeľ divízie výroby a distribúcie energií v Cofely.

Termming vyrába a distribuuje teplo od roku 1996 vo viacerých slovenských mestách. V Bratislave zásobuje teplom mestské časti Vrakuňa a Staré Mesto a okrem toho prevádzkuje tepelné hospodárstva v Malackách, Pezinku, Stupave a v Lehote pod Vtáčnikom.

Vo Veľkých Kapušanoch bude Termming prevádzkovať 3 kotolne, prostredníctvom ktorých obyvateľom ročne dodá teplo v objeme takmer 55 tisíc GJ.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame