Skalický výrobca kotlov vlani preinvestoval vyše 4 milióny eur

15. júna 2016 17:50
SITA

Spoločnosť Protherm Production vyrobila v skalickom závode v minulom roku vyše 374 tis. kotlov.

Ceny graf
Ilustračné foto renjith krishnan/FreeDigitalPhotos.net

Skalická spoločnosť Protherm Production, ktorá sa zaoberá výrobou kotlov, preinvestovala v minulom roku 4,3 mil. eur. Tieto prostriedky podľa firmy smerovali do nových liniek a začiatku výroby stacionárnych kondenzačných kotlov. Okrem toho viac ako 1 mil. eur spoločnosť preinvestovala do modernizácie testovacieho centra.

V tomto roku plánuje podnik, ktorý vlani vyrobil vyše 374 tis. kotlov, preinvestovať ďalších 6 mil. eur. Podľa manažérky pre ľudské zdroje spoločnosti Zuzany Šimoničovej majú prejsť zásadnou rekonštrukciou vstupné priestory závodu. Investície pôjdu aj do vývoja nových produktov a dokončiť sa má tiež posledná fáza modernizácie testovacieho centra.

Spoločnosť Protherm Production zo Skalice je členom medzinárodného koncernu Vaillant Group, ktorý sídli v nemeckom Remscheide a vyrába vykurovacie technológie značiek Vaillant, Protherm, Saunier Duval, Bulex, DemirDöküm, Glow Worm a Hermann. Závod v Skalici vyrába kotly pre trhy v 24 krajinách Európy, Ázie aj Afriky. Momentálne má závod zhruba 480 zamestnancov.

Odporúčané články

Súvisiace témy:


Čo si o tom myslíte?