Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Sistema previedla vlastníctvo firmy Bašnefť na štát

Ropa
Ilustračné foto eni.it

Konglomerát uviedol, že na základe rozhodnutia moskovského arbitrážneho súdu z konca októbra previedol akcie firmy Bašnefť na štátnu agentúru pre správu majetku Rosimusčestvo.

Ruský konglomerát Sistema previedol vlastníctvo ropnej spoločnosti Bašnefť na štát. Vyhovel tak rozhodnutiu súdu. Konglomerát uviedol, že akcie firmy Bašnefť previedol na štátnu agentúru pre správu majetku Rosimusčestvo na základe rozhodnutia moskovského arbitrážneho súdu z konca októbra.

Ruský súd dospel k záveru, že spoločnosť Bašnefť sa v období po rozpade Sovietskeho zväzu sprivatizovala protiprávne. Súd zároveň rozhodol, že šéf konglomerátu Sistema Vladimir Jevtušenkov bude v domácom väzení pre údajné pranie špinavých peňazí v súvislosti s transakciou v sume 2,5 mld. USD, ktorou jeho konglomerát v roku 2009 prevzal kontrolu nad firmou Bašnefť.

Ruský podnikateľ Gennadij Timčenko v utorok povedal, že nemá záujem o kúpu firmy Bašnefť a ani to v budúcnosti neplánuje. Zdroje z ropného prostredia uviedli, že možnými budúci vlastníkmi spoločnosti Bašnefť by mohli byť napríklad Timčenko, ktor

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 10. decembra 2014 10:13

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...