Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Daniel Lipšic
Nezaradený poslanec NR SR Daniel Lipšic SITA
31. mája 2013 11:50 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Sieťové poplatky sa meniť nebudú

Sieťové poplatky, ktoré vstupujú do cien elektrickej energie, sa meniť nebudú tak ako si želali nezaradení poslanci Národnej rady SR Daniel Lipšic a Jana Žitňanská. Parlamentom totiž neprešiel ich návrh novely zákona o regulácii v sieťových odvetviach. Poslanci v parlamente navrhli, aby Úrad pre reguláciu sieťových odvetví SR pri výpočte sieťových poplatkov nikdy neprekročil hodnotu aritmetického priemeru súčtu určených cien sieťových poplatkov v iných členských štátoch Európskej únie podľa aktuálnych štatistických údajov Eurostatu. „Každá štvorčlenná domácnosť by ročne ušetrila 100 eur na cenách elektriny,“ uviedol Lipšic.

Súčasné sieťové poplatky na Slovensku sú podľa Lipšica najvyššie spomedzi všetkých krajín Európskej únie. „To má negatívny dopad na prílev zahraničných investícií, a tým aj na zamestnanosť obyvateľstva. Zároveň výška sieťových poplatkov na Slovensku poškodzuje podnikateľské prostredie a konkurencieschopnosť Slovenska voči iným krajinám Európskej únie,“ uviedli nezaradení poslanci vo svojom návrhu novely regulačného zákona. Podľa odhadov Lipšica a Žitňanskej by podniky, domácnosti a verejná správa na elektrine ušetrili 500 mil. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame