Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
žiarovka
Ilustračné foto pixabay.com
13. marca 2017 11:51 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSIEA

SIEA organizuje školenia v profesii technik svetelných systémov. Zadarmo.

Slovenská inovačná a energetická agentúra a Slovenská svetelnotechnická spoločnosť pozývajú na pilotné školenia Technik svetelných systémov, ktoré sa uskutočnia v Bratislave, Banskej Bystrici a v Košiciach.

Remeselníci a pracovníci na stavbách si budú môcť v nasledujúcich mesiacoch zvýšiť kvalifikáciu v profesii technik svetelných systémov. Sériu bezplatných školení pre nich pripravila Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) spolu so Slovenskou svetelnotechnickou spoločnosťou (SSTS) v rámci projektu BUILD UP SKILLS – STAVEDU.

Pre záujemcov o rozšírenie kvalifikácie v odbore svetelný technik tím expertov už vypracoval učebné plány a osnovy. Výučba v rámci akreditovaného vzdelávacieho programu bude prebiehať počas piatich dní prezenčnou formou s praktickými úlohami v skupinách. Prednášky budú venované napríklad aktuálnym legislatívnym predpisom a technickým normám pre oblasť svetelnej techniky, jednotlivým prvkom osvetľovacej sústavy, ako aj svetelnotechnickému projektu. Absolventi budú mať samozrejme možnosť získať aj praktické zručnosti a skúsenosti s najnovšími technológiami využívanými pri návrhu a realizácii projektov. Odborným garantom vzdelávania pre profesiu Technik svetelných systémov je predseda SSTS Dionýz Gašparovský, ktorý je aj autorom učebného materiálu pre účastníkov školenia.

V rámci projektu sú naplánované tri série pilotných školení v Bratislave, Banskej Bystrici a v Košiciach. Záujemcovia sa môžu prihlasovať prostredníctvom elektronických registračných formulárov prístupných na stránke SIEA. Prvé zo školení sa začne v Bratislave 3. apríla 2017. Účasť na pilotných školeniach je bezplatná. Počet účastníkov je obmedzený. Potvrdenie prijatia registrácie bude záujemcov zaslané po doložení dokumentov o vzdelaní technického zamerania. Podmienkou prijatia na školenie je predloženie dokladu o ukončenom minimálne stredoškolskom vzdelaní s výučným listom alebo ukončenom stredoškolskom vzdelaní s maturitou.

Školenia sú určené remeselníkom a pracovníkom na stavbách s minimálne stredným odborným vzdelaním technického smeru. Podmienkou absolvovania kurzu je minimálne nižšie odborné vzdelanie, t.j. ukončené stredoškolské vzdelanie s výučným listom alebo vyššie odborné vzdelanie, t.j. ukončené stredoškolské vzdelanie s maturitou.

Účasť na pilotných školeniach je bezplatná. Školenia sú rozvrhnuté do 5 pracovných dní. Rozsah je 40 hodín vrátane záverečnej skúšky. Školiace dni sú rozdelené do dopoludňajšieho bloku (08.00 – 12.00) a popoludňajšieho bloku (13.00 – 17.00). Úspešní absolventi školenia dostanú certifikát.

Maximálny počet účastníkov školenia v Bratislave je 15, v ďalších dvoch mestách je maximum po 10 účastníkov. Vzhľadom na obmedzené kapacity odporúčame záujemcom o účasť na školení vyplniť registračný formulár čím skôr. Registrácia na prvé školenie v Bratislave sa uzatvára po naplnení kapacity, najneskôr 24.3.2017.

Podrobnejšie informácie môžete získať e-mailom na adrese zuzana.palugova@siea.gov.sk.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame