Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Shell
Ilustračné foto. SITA/AP
12. októbra 2017 15:51 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Shell vstupuje na trh s elektromobilmi

Ropná a plynárenská spoločnosť Shell tvrdí, že sa chystá na príchod dní, kedy dopyt po rope začne klesať.

Britsko-holandská ropná a plynárenská spoločnosť Royal Dutch Shell podpísala dohodu o kúpe firmy NewMotion, ktorá prevádzkuje vyše 30 tis. súkromných nabíjacích staníc pre elektrické autá v Holandsku, Nemecku, Francúzsku a Veľkej Británii. NewMotion sa stane 100-percentnou dcérskou firmou spoločnosti Shell. Podmienky kúpy však nezverejnili.

Shell tvrdí, že sa chystá na príchod dní, kedy dopyt po rope začne klesať. Generálny riaditeľ firmy Shell Ben van Beurden vyhlásil, že bude hľadať „veľmi agresívne scenáre“, aby spoločnosť zostala konkurencieschopná vo svete, ktorý získava viac energie z obnoviteľných zdrojov a menej z ropy. Viceprezident spoločnosti Shell Matthew Tipper povedal, že kúpa firmy NewMotion poskytne zákazníkom „flexibilitu pri nabíjaní ich elektrických vozidiel doma, na pracovisku a počas ciest“.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame