Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Shell pripravuje škrty a predaj aktív

Ropa ťažba Rusko
Ilustračné foto SITA/AP

Kapitálové výdavky spoločnosti v tomto roku poklesnú na 37 miliárd dolárov z minuloročných 46 miliárd. Cieľom firmy je taktiež v tomto roku predať aktíva v hodnote 15 miliárd amerických dolárov.

Ropná spoločnosť Shell má v úmysle zvýšiť predaj svojich aktív a pristúpiť ku škrtom vo výdavkoch. Spoločnosť tak chce získať späť investorov. Spoločnosť tento mesiac vydala „závažné “ varovanie v súvislosti so ziskom za kvartál, ktorý sa skončil v decembri. Dôvodom sú problémy zasahujúce viacero oblastí podnikania. „Našou stratégiou je, aby spoločnosť zostala silná, v roku 2014 však budeme klásť dôraz na zlepšenie v oblasti návratnosti a cash flow,“ povedal šéf nový spoločnosti Ben van Beurden.

Kapitálové výdavky spoločnosti v tomto roku poklesnú na 37 mld. USD z minuloročných 46 mld. USD. Spoločnosť taktiež nateraz zastavuje aj kontroverzný prieskumný program na Aljaške. Firma Shell zároveň plánuje zrýchliť tempo predaja svojich aktív. Cieľom firmy je v tomto roku predať aktíva v hodnote 15 mld. USD. „Robíme ťažké rozhodnutia v rámci nášho celosvetového portfólia, aby sme zvýšili efektívnosť kapitálu spoločnosti Shell,“ povedal Ben van Beurden.

V snahe prilákať investorov Shell v prvom kvartáli zvýši vyplácané dividendy o 4 % na 0,47 USD v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. Zo stanoviska spoločnosti vyplýva, že tento krok odráža vieru firmy v schopnosť zvýšiť svoj voľný cash flow.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 30. januára 2014 13:34

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...