Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Shell
Ilustračné foto. SITA/AP
28. júla 2016 12:57 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Shell s poklesom zisku o 72 percent

Ropná a plynárenská spoločnosť za apríl až jún vykázala upravený zisk 1,05 mld. USD, v rovnakom období vlaňajška bol v sume 3,76 mld. USD.

Britsko-holandská ropná a plynárenská spoločnosť Royal Dutch Shell v druhom kvartáli evidovala pokles upraveného zisku o 72 percent v dôsledku nízkych cien ropy. Firma vo štvrtok informovala, že jej zisk po úprave o zmeny hodnoty zásob a po vylúčení jednorazových položiek v druhom štvrťroku klesol na 1,05 mld. USD z úrovne 3,76 mld. USD, na ktorej bol v rovnakom období minulého roka.

Čistý zisk spoločnosti Shell za apríl až jún bol v objeme 1,18 mld. USD, pričom v druhom štvrťroku vlaňajška bol vo výške 3,986 mld. USD. Generálny riaditeľ firmy Royal Dutch Shell Ben van Beurden vo štvrtok uviedol, že „nižšie ceny ropy sú naďalej významným problémom v celom podnikaní.“ Shell redukuje svoje náklady a predáva majetok s cieľom prispôsobiť sa nízkym cenám ropy. Firma uviedla, že pevne smeruje k dosiahnutiu úspor v sume 40 mld. USD do konca tohto roka.

Spoločnosť Shell zo svojho zisku za druhý štvrťrok vyplatí dividendy 0,47 USD na kmeňovú akciu. Cena severomorskej ropy Brent, ktorá je medzinárodnou referenčnou cenou, v januári tohto roka klesla až na dvanásťročné minimum 27,10 USD za barel. V stredu bola uzatváracia cena ropy Brent na úrovni 43,47 USD za barel.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies