Shell očakáva ďalšie prínosy z prevzatia BG Group

3. novembra 2015 14:28

Prínosy akvizície by mali zaručiť, že prevzatie britskej ropnej firmy BG bude efektívne pri cene ropy zhruba 65 USD za barel.

Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP

Britsko-holandská ropná spoločnosť Royal Dutch Shell v snahe zmierniť obavy investorov z prevzatia britskej ropnej firmy BG Group za 70 mld. USD ohlásila ďalšie zamýšľané prínosy vyplývajúce z plánovanej akvizície. Prínosy akvizície by podľa nej mali zaručiť, že prevzatie BG bude efektívne pri cene ropy zhruba 65 USD za barel.

Očakáva sa, že synergické prínosy v sume 3,5 mld. USD budú tvoriť úspory v oblasti prevádzkových nákladov vo výške 2 mld. USD, predovšetkým pri nákladoch na informačné technológie, a ďalších 1,5 mld. v rámci výdavkov na prieskum v roku 2018. Spoločnosť zároveň zopakovala, že do roku 2018 predá majetok v hodnote 50 mld. USD, aby pokryla náklady akvizície.

„Prevzatie BG povedie k tomu, že Shell bude po roku 2017 oveľa lepšou firmou,“ povedal Brendan Warn zo spoločnosti BMO Capital Markets. Royal Dutch Shell dúfa, že prevzatie BG Group ukončí v úvode budúceho roka. „Shell sa stáva firmou, ktorá sa viac sústreďuje na svoje silné stránky, firmou, ktorá je odolnejšia a konkurencieschopnejšia,“ konštatoval vo vyhlásení jej generálny riaditeľ Ben van Beurden.

Odporúčané články



Čo si o tom myslíte?