Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP
3. novembra 2015 14:28 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Shell očakáva ďalšie prínosy z prevzatia BG Group

Prínosy akvizície by mali zaručiť, že prevzatie britskej ropnej firmy BG bude efektívne pri cene ropy zhruba 65 USD za barel.

Britsko-holandská ropná spoločnosť Royal Dutch Shell v snahe zmierniť obavy investorov z prevzatia britskej ropnej firmy BG Group za 70 mld. USD ohlásila ďalšie zamýšľané prínosy vyplývajúce z plánovanej akvizície. Prínosy akvizície by podľa nej mali zaručiť, že prevzatie BG bude efektívne pri cene ropy zhruba 65 USD za barel.

Očakáva sa, že synergické prínosy v sume 3,5 mld. USD budú tvoriť úspory v oblasti prevádzkových nákladov vo výške 2 mld. USD, predovšetkým pri nákladoch na informačné technológie, a ďalších 1,5 mld. v rámci výdavkov na prieskum v roku 2018. Spoločnosť zároveň zopakovala, že do roku 2018 predá majetok v hodnote 50 mld. USD, aby pokryla náklady akvizície.

„Prevzatie BG povedie k tomu, že Shell bude po roku 2017 oveľa lepšou firmou,“ povedal Brendan Warn zo spoločnosti BMO Capital Markets. Royal Dutch Shell dúfa, že prevzatie BG Group ukončí v úvode budúceho roka. „Shell sa stáva firmou, ktorá sa viac sústreďuje na svoje silné stránky, firmou, ktorá je odolnejšia a konkurencieschopnejšia,“ konštatoval vo vyhlásení jej generálny riaditeľ Ben van Beurden.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame