Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektráreň Opatovice
Elektráreň Opatovice nad Labem wikipedia.org
16. decembra 2013 15:05 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

SES Tlmače zrekonštruujú v Čechách elektráreň

Slovenskí strojári zrekonštruujú za 40 miliónov eur štyri kotly tepelnej elektrárne v českých Opatoviciach.

Slovenské energetické strojárne, a.s. so sídlom v Tlmačoch (SES Tlmače) získali zákazku v hodnote približne 40 mil. eur. Slovenskí strojári zrekonštruujú štyri kotly tepelnej elektrárne v českých Opatoviciach. Po rekonštrukcii budú kotly spĺňať emisné limity stanovené európskou legislatívou. Termín pre ukončenie diela je stanovený na október 2015.

„Modernizácia teplární na slovenskom a českom trhu je zaujímavým krátkodobým trhovým potenciálom, a to najmä v čase, kedy nie je jasne stanovená energetická koncepcia. V nasledujúcich rokoch sa plánujú i modernizácie teplární na Slovensku a tu chceme využiť vlastné referencie, silnú trhovú pozíciu a v maximálnej možnej miere byť úspešní v týchto tendroch. Práve získanie týchto projektov na slovenskom trhu môže byť dobrým stabilizačným prvkom pre biznis našej firmy,“ uviedol predseda predstavenstva SES Tlmače Martin Paštika.

Spoločnosť SES Tlmače patrí medzi významných dodávateľov kotlov pre elektrárne, teplárne a spaľovne. Podnik s viac ako 55-ročnou tradíciou vyrába a dodáva kotly na spaľovanie uhlia, oleja, plynu a biomasy. Od augusta 2006 je majoritným akcionárom SES Tlmače cyperská spoločnosť Segfield Investment, patriaca do skupiny J&T Finance Group.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies