Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

SES Tlmače zmodernizujú v Čechách elektráreň Třebovice

Elektráreň Třebovice Dalkia
Elektráreň Třebovice internet

Slovenské energetické strojárne, a.s. so sídlom v Tlmačoch (SES Tlmače) získali zákazku v hodnote 30 mil. eur. Firma bola úspešná v tendri na denitrifikáciu kotlov v elektrárni a teplárni Třebovice v Českej republike. Tú vlastní spoločnosť Dalkia. „Dodávka diela bude zahrňovať predovšetkým spracovanie dokumentácie realizácie stavby, zaistenie primárnych a sekundárnych opatrení denitrifikácie na kotloch, vykonanie skúšok diela a uvedenie do prevádzky s požadovanými parametrami,“ informovala spoločnosť SES Tlmače.

Spoločnosti by mali kontrakt podpísať do konca októbra tohto roka. Termín pre ukončenie modernizácie prvých dvoch kotlov je stanovený na júl 2018. „Modernizácia teplární na lokálnom trhu je zaujímavým krátkodobým trhovým potenciálom. V nasledujúcich rokoch sa plánujú i modernizácie teplární na Slovensku a tu chceme využiť vlastné referencie, silnú trhovú pozíciu a v maximálnej možnej miere byť úspešní v týchto tendroch. Práve získanie týchto projektov na slovenskom trhu môže byť dobrým stabilizačným prvkom pre biznis našej firmy,“ povedal predseda predstavenstva SES Tlmače Martin Paštika.

Spoločnosť SES Tlmače patrí medzi významných dodávateľov kotlov pre elektrárne, teplárne a spaľovne. Podnik s viac ako 55-ročnou tradíciou vyrába a dodáva kotly na spaľovanie uhlia, oleja, plynu a biomasy. Od augusta 2006 je majoritným akcionárom SES Tlmače cyperská spoločnosť Segfield Investment, patriaca do skupiny J&T Finance Group.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...