Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektráreň Třebovice Dalkia
Elektráreň Třebovice internet
21. októbra 2013 12:36 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

SES Tlmače zmodernizujú v Čechách elektráreň Třebovice

Slovenské energetické strojárne, a.s. so sídlom v Tlmačoch (SES Tlmače) získali zákazku v hodnote 30 mil. eur. Firma bola úspešná v tendri na denitrifikáciu kotlov v elektrárni a teplárni Třebovice v Českej republike. Tú vlastní spoločnosť Dalkia. „Dodávka diela bude zahrňovať predovšetkým spracovanie dokumentácie realizácie stavby, zaistenie primárnych a sekundárnych opatrení denitrifikácie na kotloch, vykonanie skúšok diela a uvedenie do prevádzky s požadovanými parametrami,“ informovala spoločnosť SES Tlmače.

Spoločnosti by mali kontrakt podpísať do konca októbra tohto roka. Termín pre ukončenie modernizácie prvých dvoch kotlov je stanovený na júl 2018. „Modernizácia teplární na lokálnom trhu je zaujímavým krátkodobým trhovým potenciálom. V nasledujúcich rokoch sa plánujú i modernizácie teplární na Slovensku a tu chceme využiť vlastné referencie, silnú trhovú pozíciu a v maximálnej možnej miere byť úspešní v týchto tendroch. Práve získanie týchto projektov na slovenskom trhu môže byť dobrým stabilizačným prvkom pre biznis našej firmy,“ povedal predseda predstavenstva SES Tlmače Martin Paštika.

Spoločnosť SES Tlmače patrí medzi významných dodávateľov kotlov pre elektrárne, teplárne a spaľovne. Podnik s viac ako 55-ročnou tradíciou vyrába a dodáva kotly na spaľovanie uhlia, oleja, plynu a biomasy. Od augusta 2006 je majoritným akcionárom SES Tlmače cyperská spoločnosť Segfield Investment, patriaca do skupiny J&T Finance Group.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Fuelcng SPP

Testovacie jazdy ukázali výhodnosť paliva LNG

10. decembra 2018 Plyn, Aktuality

SPP uskutočnil emisné testy a testovacie jazdy nákladných ťahačov na LNG. Zrealizované testovacie jazdy ukázali podľa manažéra projektu fuelCNG Petra Mozoláka ekonomickú výhodnosť použitia skvapalneného zemného plynu v nákladnej doprave.

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies