Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Energetika všeobecne zdroje energií
Slovenské cukrovary agrana.sk
24. októbra 2017 14:07 TeploAktuality od vEnergetike.skSITA

Sereďskí cukrári si chcú postaviť vlastnú tepláreň

Do výstavby teplárne plánujú Slovenské cukrovary investovať šesť miliónov eur. Jej výkon je naplánovaný na takmer 67 megawattov.

V meste Sereď pravdepodobne vyrastie nová tepláreň. Plánuje ju postaviť spoločnosť Slovenské cukrovary vo svojom areáli. „Tepláreň s protitlakovou turbínou na spaľovanie plynu nahradí terajšiu tepláreň na spaľovanie uhlia. Novou teplárňou prispejeme k zabezpečeniu spoľahlivej a efektívnej výroby pary a elektriny pre prevádzku cukrovaru pri plnení súčasných environmentálnych požiadaviek,“ zdôvodnila svoje plány spoločnosť v investičnom zámere, ktorý už predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie.

Do výstavby teplárne plánujú cukrovary investovať šesť miliónov eur. Jej výkon je naplánovaný na takmer 67 megawattov. Nová tepláreň by mala vyrábať teplo a elektrinu prostredníctvom spaľovania zemného plynu a bioplynu. S výstavbou nového energetického zdroja by sa malo začať v treťom kvartáli budúceho roka. Začatie jeho prevádzky je naplánované na začiatok roka 2020.

Spoločnosť Slovenské cukrovary má kapacitu vyprodukovať okolo 60 tisíc ton cukru z približne 420 tisíc ton cukrovej repy počas jednej kampane. Jediným spoločníkom vo firme je rakúska spoločnosť Agrana Zucker.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame