Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. apríla 2013 0:00 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

SEPS hľadá dodávateľov elektriny na krytie strát

Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a.s. (SEPS) hľadá dodávateľov elektrickej energie, ktorí jej v budúcom roku dodajú elektrinu na krytie strát v prenosovej sústave a pre vlastnú spotrebu elektrických staníc. Prevádzkovateľ slovenskej prenosovej sústave už zverejnil podmienky výberových konaní. „Obstarávať dodávku elektriny budeme v dvoch samostatných výberových konaniach,“ uviedol pre agentúru SITA vedúci odboru komunikácie SEPS Norbert Deák.

V prvom výberovom konaní bude SEPS kupovať ročné pásmo na budúci rok, pričom výsledná cena bude odvodená od závierok tohto produktu na pražskej burze s elektrinou PXE. Termín na predkladanie ponúk je 10. apríl tohto roka. „V druhom výberovom konaní budeme kupovať pásmové produkty elektriny, pričom celkovo dopytujeme 17 typov produktov,“ dodal Deák. Druhé výberové konanie prevádzkovateľ prenosovej sústavy zrealizuje v dvoch etapách. V prvej, registračnej etape musia potenciálni záujemcovia predložiť firme SEPS do 10. apríla tohto roka požadované podklady. Druhá etapa je kĺzavá a trvá do konca októbra tohto roka. „Počas tejto etapy máme právo požiadať registrovaných záujemcov o predloženie konkrétnych cenových ponúk,“ konštatoval Deák.

Slovenská elektrizačná prenosová sústava vznikla rozdelením spoločnosti Slovenské elektrárne k 21. januáru 2002 na tri samostatné akciové spoločnosti. Spoločnosť vykonáva činnosť prevádzkovateľa prenosovej sústavy a zabezpečuje prenos elektrickej energie prostredníctvom svojich 400 kV a 220 kV vedení na území Slovenska, ako aj dovoz, vývoz, tranzit elektrickej energie a jej presné meranie. Balík 100 % akcií Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústavy má vo svojom portfóliu Ministerstvo financií SR.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame