Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Minister hospodárstva Peter Žiga MH
Minister hospodárstva Peter Žiga SITA
1. februára 2017 13:57 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Šéf ÚRSO to už má nahnuté aj u ministra Žigu

Minister hospodárstva by rád v najbližšom čase zmenil stanovy v spoločnostiach, v ktorých má štát podiely. A to tak, aby mali štátni zástupcovia väčšie právomoci.

Predseda Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) Jozef Holjenčík nemá plnú dôveru ani ministra hospodárstva Petra Žigu. „Ja som nesúhlasil s viacerými jeho názormi. ÚRSO je ale nezávislý orgán. Ja neviem vstupovať do jeho cenových konaní, či do jeho rozhodovania,“ povedal po stredajšom rokovaní vlády Žiga. Minister sa tak pridal k viacerým koaličným predstaviteľom, ktorí vyslovili súčasnému šéfovi regulačného úradu nedôveru.

Zmeny stanov

Minister hospodárstva by rád v najbližšom čase zmenil stanovy v spoločnostiach, v ktorých má štát podiely. A to tak, aby mali štátni zástupcovia väčšie právomoci. „V pondelok budem mať stretnutie s jednotlivými štátnymi zástupcami a predpokladám, že ma budú informovať o jednotlivých postupoch. Chceme či už legislatívne, alebo nejakým vstupom ako akcionár zmeniť stanovy tak, aby ľudia, ktorí v spoločnostiach zastupujú štát, dostávali komplexné informácie. Budeme viac tlačiť na tých súkromných vlastníkov,“ dodal Žiga.

Vyvodí dôsledky

V prípade, že minister zistí, že zlyhal nejaký nominant štátu či už v predstavenstve, alebo dozornej rade energetickej spoločnosti, tak plánuje vyvodiť dôsledky. „Ja by som však teraz nechcel generalizovať, kto a akým spôsobom,“ podotkol Žiga. Ak sa podľa neho potvrdia medializované informácie o enormnom zvyšovaní distribučných poplatkov aj v iných regiónoch Slovensku, budú musieť distribučné spoločnosti zmeniť svoje cenové rozhodnutia.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies