Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rafinéria spoločnosti PKN Orlen
Rafinéria spoločnosti PKN Orlen. PKN Orlen
17. decembra 2015 11:36 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Šéf poľskej rafinérie PKN Orlen odstúpil

Na post nového riaditeľa PKN Orlen nastupuje bývalý poslanec vládnej strany Právo a spravodlivosť (PiS) Wojciech Jasinski. Po víťazstve PiS v októbrových parlamentných voľbách už svoje pozície opustili riaditelia viacerých štátom kontrolovaných podnikov.

Generálny riaditeľ najväčšej poľskej rafinérie PKN Orlen Jacek Krawiec opustil svoj post. Štátom kontrolovaná firma o tom informovala v stredu. Krawiec, ktorý stál na čele spoločnosti od roku 2008, uviedol, že o uvoľnenie požiadal dozornú radu, aby vyhovel predstavám jej najväčšieho akcionára. Tým je s podielom 27,5 % poľské ministerstvo financií. Na post nového riaditeľa PKN Orlen nastupuje bývalý poslanec vládnej strany Právo a spravodlivosť (PiS) Wojciech Jasinski.

Po víťazstve PiS v októbrových parlamentných voľbách už svoje pozície opustili riaditelia štátnych železníc PKP, varšavskej akciovej burzy GPW, energetických firiem Enea, Energa a PGNiG, poisťovne PZU, ako aj viacerých ďalších štátom kontrolovaných podnikov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame