Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tesla elektromobil
Ilustračné foto en.wikipedia.org
26. februára 2019 14:06 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Šéf automobilky Tesla opäť zverejnil informácie, je obvinený z porušenia dohody

Elon Musk sa vlani zaviazal, že na sociálnej sieti Twitter nebude zverejňovať informácie, ktoré môžu ovplyvniť cenu akcií spoločnosti Tesla. Podľa Komisie pre burzy a cenné papiere dohodu porušil, keď 19. februára zverejnil odhad počtu áut, ktoré plánuje spoločnosť vyrobiť tento rok.

Americká Komisia pre burzy a cenné papiere (SEC) obvinila zakladateľa spoločnosti Tesla z porušenia podmienok dohody o mimosúdnom urovnaní v kauze zavádzania investorov. Komisia to oznámila v pondelok s tým, že sa obrátila na federálny súd v New Yorku s výzvou, aby Muska označil za vinného z pohŕdania súdom.

Šéf Tesly mal dohodu porušiť, keď 19. februára na sociálnej sieti Twitter zverejnil odhad počtu áut, ktoré plánuje spoločnosť vyrobiť tento rok. Podľa SEC Musk na tento krok nedostal súhlas.

Dohodli sa na zaplatení pokuty

Výrobca elektromobilov Tesla a jeho generálny riaditeľ Elon Musk v septembri súhlasili so zaplatením pokuty celkovo 40 mil. USD s cieľom urovnať súdny spor s Komisiou pre cenné papiere a burzy (SEC).

Musk mal poškodiť investorov, keď v auguste oznámil, že svoju firmu plánuje stiahnuť z burzy a investorom vie vďaka zabezpečenému financovaniu vyplatiť 420 USD za každú akciu. Krátko nato však vyhlásil, že od svojho plánu ustupuje.

Na základe mimosúdnej dohody sa Musk zaviazal, že na svojom twitterovom účte nebude bez predchádzajúceho súhlasu zo strany SEC zverejňovať informácie, ktoré môžu vplývať na hodnotu akcií Tesly, uviedla agentúra AP.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame