Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bohunice Jaslovské atómová elektráreň SE
Večerný pohľad na závod Atómové elektrárne Bohunice SITA
23. júna 2013 12:27 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

SE začali s generálnou opravou tretieho bloku V2

Slovenské elektrárne, a.s. (SE) začali v sobotu s generálnou opravou tretieho bloku Atómových elektrární Bohunice V2. „Táto oprava je treťou v pláne generálnych opráv slovenských atómových elektrární na tento rok. K činnostiam, ktoré budú realizované v rámci plánovanej opravy, patria štandardné údržbové práce a čiastočná výmena paliva reaktora tretieho bloku,“ informovala hovorkyňa SE Janka Burdová.

Dva jadrové bloky elektrárne V2 boli uvedené do prevádzky v rokoch 1984 a 1985. Majú inštalovaný výkon 1010 megawattov. Reaktorové bloky elektrárne V2 predstavujú v porovnaní s odstavenými blokmi elektrárne V1 novšiu, z hľadiska jadrovej bezpečnosti vylepšenú sériu blokov VVER 440. Jadrová elektráreň v Jaslovských Bohuniciach sa začala stavať v roku 1976. Generálnym projektantom bol Energoprojekt Praha, generálnym dodávateľom stavebnej časti Hydrostav Bratislava a technologickej časti Škoda Plzeň. Takmer celá technologická časť elektrárne bola dodávkou českých a slovenských podnikov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame