Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

SE začali s generálnou opravou tretieho bloku V2

Bohunice Jaslovské atómová elektráreň SE
Večerný pohľad na závod Atómové elektrárne Bohunice SITA

Slovenské elektrárne, a.s. (SE) začali v sobotu s generálnou opravou tretieho bloku Atómových elektrární Bohunice V2. „Táto oprava je treťou v pláne generálnych opráv slovenských atómových elektrární na tento rok. K činnostiam, ktoré budú realizované v rámci plánovanej opravy, patria štandardné údržbové práce a čiastočná výmena paliva reaktora tretieho bloku,“ informovala hovorkyňa SE Janka Burdová.

Dva jadrové bloky elektrárne V2 boli uvedené do prevádzky v rokoch 1984 a 1985. Majú inštalovaný výkon 1010 megawattov. Reaktorové bloky elektrárne V2 predstavujú v porovnaní s odstavenými blokmi elektrárne V1 novšiu, z hľadiska jadrovej bezpečnosti vylepšenú sériu blokov VVER 440. Jadrová elektráreň v Jaslovských Bohuniciach sa začala stavať v roku 1976. Generálnym projektantom bol Energoprojekt Praha, generálnym dodávateľom stavebnej časti Hydrostav Bratislava a technologickej časti Škoda Plzeň. Takmer celá technologická časť elektrárne bola dodávkou českých a slovenských podnikov.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 23. júna 2013 12:27

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...