Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto SITA
30. apríla 2013 0:00 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

SE ukončili generálnu opravu prvého bloku AE Mochovce

Prifázovaním prvého turbogenerátora ukončili Slovenské elektrárne, člen skupiny Enel, v pondelok 29. apríla generálnu opravu 1. bloku Atómových elektrární Mochovce. Ukončená oprava bola prvou v tohtoročnom pláne generálnych opráv slovenských atómových elektrární. V rámci odstávky sa popri čiastočnej výmene paliva urobili údržbové práce na prvom bloku elektrárne.

Odstávky sú štandardnou súčasťou životného cyklu každej elektrárne a realizujú sa ako dlhodobo plánovaný proces. Všetky činnosti boli vykonané v súlade s najprísnejšími bezpečnostnými opatreniami, informovala hovorkyňa Slovenských elektrární Janka Burdová.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Uhlie bane

Uhlie pomaly končí, tvrdí analytička

26. marca 2019 Elektrina, Aktuality

Útlm výroby uhoľnej energie sa výrazne prejavuje aj na cene komodity. Kým v januári 2011 cena uhlia dosahovala 139 amerických dolárov za metrickú tonu, v súčasnosti sa pohybuje na úrovni 90 dolárov.

Odporúčame