Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net
5. júla 2013 10:26 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

SE Predaj vlani s poklesom zisku, ale nárastom tržieb

Alternatívny dodávateľ energií, spoločnosť SE Predaj, dosiahla v minulom roku čistý zisk na úrovni 995 tisíc eur. Rok predtým pritom podnik dosiahol čistý zisk vo výške 2,1 mil. eur. Obchodná marža spoločnosti bola vlani na úrovni 2,4 mil. eur, pričom v predchádzajúcom roku to bolo 3,8 mil. eur. Firma vlani zaznamenala tržby z predaja tovaru v objeme 134 mil. eur, čo v medziročnom porovnaní predstavuje nárast o 40 %. „Minulý rok bol pre spoločnosť SE Predaj úspešný. V náročnom prostredí sme posilnili svoje postavenie na trhu a rozšírili portfólio svojich odberateľov elektriny,“ okomentoval dosiahnuté výsledky vo výročnej správe výkonný riaditeľ SE Predaj Stanislav Reguli.

Firma vlani dodávala elektrinu pre takmer štyri tisíc odberných miest. Spoločnosť dodala svojim zákazníkom dve terawatthodín elektriny, čo v medziročnom porovnaní predstavuje nárast o takmer 14 %. Podnik tak ovláda viac ako 10-percentný podiel na trhu s dodávkami elektriny na Slovensku. Na trhu firemných zákazníkov SE Predaj dosahuje až 13-percentný trhový podiel. „Naša spoločnosť je takto najväčším z nových dodávateľov elektriny a celkovo štvrtým najväčším dodávateľom na Slovensku po troch tradičných regionálnych dodávateľoch,“ dodal Reguli.

Spoločnosť očakáva v tomto roku nárast celkového objemu dodávok elektriny, a to najmä v segmente veľkých odberateľov. Podľa firmy SE Predaj sa v tomto roku zastaví hospodársky pokles a pomaly sa rozbehnú nové výrobné aktivity strategických hráčov slovenského priemyslu, čo prinesie aj zvýšenie spotreby energií u týchto odberateľov. „Na trhu bude pokračovať zosilnený boj alternatívnych a tradičných dodávateľov o zákazníka, čím sú neustále stláčané obchodné marže,“ uviedol podnik vo výročnej správe. Jadro obchodu vidí naďalej u odberateľov s ročnou spotrebou presahujúcou jednu gigawatthodinu. Firma chce v tomto roku preraziť aj na trhu s dodávkami plynu.

Podnik SE Predaj je 100-percentnou dcérskou spoločnosťou Slovenských elektrární. Jej hlavnou podnikateľskou činnosťou je predaj energií koncovým odberateľom, a to najmä priemyselným zákazníkom. Elektrinu však dodáva aj menším firmám a domácnostiam. V odberateľskom portfóliu spoločnosti dominuje hutnícky a strojársky priemysel, ďalej nasleduje chemický, ťažobný priemysel a administratívny sektor.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame