SE dokončili plánovanú opravu v Bohuniciach

7. júla 2014 8:44

Súčasťou plánovanej opravy bola aj čiastočná výmena paliva v reaktore tretieho bloku Atómových elektrární Bohunice V2.

Atómová elektráreň Jaslovské Bohunice
Atómová elektráreň v Jaslovských Bohuniciach. SITA

Slovenské elektrárne v sobotu ukončili hlavnú opravu tretieho bloku Atómových elektrární Bohunice V2. „Táto odstávka bola treťou v pláne generálnych opráv atómových elektrární Slovenských elektrární na rok 2014,“ uviedla hovorkyňa Slovenských elektrární Janka Burdová. Plánovaná hlavná oprava tretieho bloku Atómových elektrární Bohunice V2 zahŕňala štandardné údržbové práce a čiastočnú výmenu paliva v reaktore tretieho bloku.

„Odstávky a opravy sú štandardnou súčasťou životného cyklu každej elektrárne a robia sa ako dlhodobo plánovaný proces. Príprava každej odstávky sa začína 20 mesiacov vopred,“ povedala Burdová s tým, že práce na odstávke vykonali pri dodržaní najvyšších bezpečnostných štandardov.

Spoločnosť Slovenské elektrárne je najväčším výrobcom elektriny na Slovensku. V apríli 2006 sa jej hlavným akcionárom stala spoločnosť Enel so 66 % podielom. Zvyšných 34 % akcií vlastní Fond národného majetku, ktorého akcionárske práva vykonáva Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky. Spoločnosť Slovenské elektrárne disponuje 5 739 megawattmi inštalovaného výkonu. V roku 2013 spoločnosť dodala do elektrickej siete 20,9 terawatthodiny elektrickej energie.Čo si o tom myslíte?