Saudská Arábia nechce meniť svoju ropnú politiku

9. mája 2016 10:27
SITA

Nový saudskoarabský minister pre energetiku Khalid al-Falih zároveň vyhlásil, že krajina chce posilniť svoju pozíciu dodávateľa energií.

ropa ťažba
Ilustračné foto pixaby.com

Saudská Arábia má naďalej v úmysle uspokojovať dopyt svojich zákazníkov po rope a udrží si svoju politiku v oblasti ropy. V nedeľu to uviedol Khalid al-Falih, nový saudskoarabský minister pre energetiku. „Saudská Arábia si udrží stabilnú ropnú politiku. Naďalej chceme plniť svoju úlohu, ktorú máme na medzinárodných energetických trhoch a zároveň chceme posilniť našu pozíciu celosvetovo najspoľahlivejšieho dodávateľa energií,“ povedal minister. „Sme zaviazaní k tomu, aby sme uspokojili existujúci a ďalší dodatočný dopyt po uhľovodíkoch, ktorý plynie z rozširujúcej sa globálnej základne zákazníkov, ktorú kryje súčasná maximálne spoľahlivá kapacita,“ dodal minister.

Falihove vymenovanie za ministra je súčasťou výraznejšej obmeny, ktorú v sobotu avizoval kráľ Salmán. Reštrukturalizáciou prešli niektoré veľké ministerstvá. Cieľom tohto kroku je podpora rozsiahleho ekonomického reformného programu. V rámci reštrukturalizácie sa z ministerstva ropného priemyslu stalo ministerstvo energetiky a minerálnych zdrojov.

 

Odporúčané článkyČo si o tom myslíte?