Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ropa ťažba
Ilustračné foto pixaby.com
9. mája 2016 10:27 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Saudská Arábia nechce meniť svoju ropnú politiku

Nový saudskoarabský minister pre energetiku Khalid al-Falih zároveň vyhlásil, že krajina chce posilniť svoju pozíciu dodávateľa energií.

Saudská Arábia má naďalej v úmysle uspokojovať dopyt svojich zákazníkov po rope a udrží si svoju politiku v oblasti ropy. V nedeľu to uviedol Khalid al-Falih, nový saudskoarabský minister pre energetiku. „Saudská Arábia si udrží stabilnú ropnú politiku. Naďalej chceme plniť svoju úlohu, ktorú máme na medzinárodných energetických trhoch a zároveň chceme posilniť našu pozíciu celosvetovo najspoľahlivejšieho dodávateľa energií,“ povedal minister. „Sme zaviazaní k tomu, aby sme uspokojili existujúci a ďalší dodatočný dopyt po uhľovodíkoch, ktorý plynie z rozširujúcej sa globálnej základne zákazníkov, ktorú kryje súčasná maximálne spoľahlivá kapacita,“ dodal minister.

Falihove vymenovanie za ministra je súčasťou výraznejšej obmeny, ktorú v sobotu avizoval kráľ Salmán. Reštrukturalizáciou prešli niektoré veľké ministerstvá. Cieľom tohto kroku je podpora rozsiahleho ekonomického reformného programu. V rámci reštrukturalizácie sa z ministerstva ropného priemyslu stalo ministerstvo energetiky a minerálnych zdrojov.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies