Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

RWE vraj uvažuje o znížení dividend

RWE
Ilustračné foto flickriver.com

Podľa denníka Rheinische Post, ktorý citoval zdroje z dozornej rady, strednodobá stratégia firmy sa zmieňuje o možnom znížení dividend na 0,80 eura na akciu. Za rok 2013 RWE vyplatila dividendy jedno euro na akciu.

Nemecká spoločnosť RWE, ktorá je druhou najväčšou energetickou firmou v krajine, uvažuje o znížení svojich dividend v strednodobom horizonte o pätinu. Uviedol to v piatok nemecký denník Rheinische Post. Podľa denníka, ktorý citoval zdroje z dozornej rady, strednodobá stratégia firmy sa zmieňuje o možnom znížení dividend na 0,80 eura na akciu. Za rok 2013 RWE vyplatila dividendy jedno euro na akciu. Hovorkyňa firmy odmietla tvrdenie denníka komentovať.

Dividendová politika RWE ráta s tým, že na vyplácanie dividend ide 40 až 50 % čistého zisku z opakujúcich sa činností. Pri terajšom predpoklade, že tento zisk za rok 2014 bude v sume 1,2 až 1,4 mld. eur, by to znamenalo, že dividendy budú v pásme 0,78 až 1,13 eura na akciu. „V rámci tohto pásma je všetko možné,“ konštatovala hovorkyňa. Prevádzkový zisk RWE za január až september tohto roka klesol o 31 % na 2,91 mld. eur. Prekonal však prognózu, že bude v sume 2,87 mld. eur. Analytik Deutsche Bank Alexander Karnick povedal, že obavy o výšku dividend spoločnosti RWE sa mu zdajú prehnané. „V súčasnosti sme presvedčení, že dividendy za rok 2014 budú v sume jedno euro na akciu, a to vďaka cash-flow a zisku,“ uviedol.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 14. novembra 2014 11:04

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...