Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peniaze
Druhý najväčší producent elektriny v Nemecku by v rámci svojho programu "Neo" chcel ušetriť až 800 miliónov eur. FreeDigitalPhotos.net
19. septembra 2013 9:22 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

RWE údajne zvažuje zmrazenie platov na tri roky

Nemecká energetická spoločnosť RWE v rámci programu na znižovanie nákladov zvažuje návrh na trojročné zmrazenie platov svojich zamestnancov. Agentúru Reuters o tom v stredu informoval zdroj z prostredia energetického priemyslu.

Druhý najväčší producent elektriny v Nemecku by v rámci svojho programu „Neo“ chcel ušetriť až 800 mil. eur, povedal nemenovaný zdroj. Dodal, že o zmrazení platov sa už v rámci firmy diskutovalo, nepadlo však ešte žiadne rozhodnutie. Potvrdil tak informácie, ktoré zverejnil denník Westdeutsche Allgemeine Zeitung. Informácia sa dostala na verejnosť dva dni pred začiatkom dvojdňového zasadnutia dozornej rady RWE, kde sa bude prejednávať budúca stratégia spoločnosti. Hovorca RWE odmietol informácie komentovať.

Existenciu plánu úspor, ktorého cieľom je vyrovnať sa so stratovými elektrárňami a nízkymi veľkoobchodnými cenami elektriny, potvrdzuje interný dokument RWE, ktorý agentúra Reuters získala ešte v júli. Firma okrem iného zápasí s nebývalou expanziou výroby elektriny z obnoviteľných zdrojov, ktorá poškodila profitabilitu plynových elektrární. Energia vytvorená s pomocou slnka a vetra má totiž v Nemecku pri vstupe do distribučnej siete prioritu, vďaka čomu musia konvenčné elektrárne obmedzovať svoju produkciu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies