Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto SITA/AP
30. decembra 2014 9:20 Ropa a pohonné látkyAktuality od SITASITA

RWE tvrdí, že dokáže zažehnať obavy okolo predaja DEA

Spoločnosť RWE sa na predaji aktív investorom na čele s Michailom Fridmanom dohodla v marci.

Spoločnosť RWE verí, že dokáže zažehnať obavy britskej vlády týkajúce sa predaja ropnej a plynovej divízie DEA ruskému magnátovi Michailovi Fridmanovi. V pondelok to pre Financial Times vyhlásil šéf spoločnosti RWE Peter Terium. „Rozumieme v čom spočívajú obavy britskej vlády a myslím si, že dokážeme ponúknuť riešenie, ktoré tieto obavy zaženie,“ povedal Terium.

„Obavy britskej vlády sa týkajú budúcnosti vzhľadom na sankcie voči Rusku. Objavuje sa totiž nebezpečenstvo, že nebude možné uskutočňovať aktivity v Severnom mori,“ hovorí ďalej. „Aj keď je to veľmi nepravdepodobné, lebo naši kupujúci sú Rusi, ktorí nie sú blízki ruskej vláde a ani prezidentovi… v rámci kontraktov existujú nápravné mechanizmy, ak by takáto situácia nastala,“ doplnil.

Spoločnosť RWE sa na predaji aktív investorom na čele s Fridmanom dohodla v marci. Hodnota transakcie dosahuje 5,1 mld. eur. Predaj aktív už potvrdili regulačné orgány EÚ a taktiež úrady v Nemecku. Potrebný je však aj súhlas krajín, v ktorých má spoločnosť významné pôsobiská.

Skupina RWE pôsobí aj na Slovensku. Od roku 2003 ovláda 49-percentný podiel v distribučnej spoločnosti Východoslovenská energetika, a. s. (VSE). Zvyšný podiel VSE vlastní štát prostredníctvom Ministerstva hospodárstva SR. Od roku 2008 na slovenskom trhu s plynom pôsobí aj RWE Gas Slovensko.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame