Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektrina VSE
Ilustračné foto VSE
2. novembra 2016 11:07 ElektrinaSpotrebiteľ od vEnergetike.skVSE

RWE na slovenskom trhu nekončí. Mení len meno na innogy.

Na nekalé praktiky niektorých podomových predajcov najviac doplácajú zákazníci, ktorí nevedomky zmenili dodávateľa elektriny a podmienky zmluvy im neumožňujú vrátiť sa k pôvodnému dodávateľovi. Dôležité je včas predísť nedorozumeniam – overiť si totožnosť predajcu, porovnať si ponuky jednotlivých dodávateľov elektriny ešte pred podpisom zmluvy.

Môže sa stať, že niektorí podomoví predajcovia budú zákazníkom tvrdiť, že VSE, resp. RWE, končí, že je potrebné podpísať s nimi ihneď novú zmluvu, aby zákazníci neostali bez elektriny. Nie je to pravda. VSE naďalej svojim zákazníkom garantuje dodávku elektriny a vďaka novej značke innogy sa zákazníci môžu tešiť na nové inovatívne produkty zamerané na úspory, bezpečnosť a pohodlie svojich domácností.

Niektorí zákazníci už zmluvu a splnomocnenie podpísali, no zatiaľ k zmene dodávateľa nedošlo. Zákazníci si môžu skontrolovať podpísané dokumenty a zároveň sa uistiť, či chcú zmenu dodávateľa naozaj uskutočniť. Zákazníci môžu do 14 dní odstúpiť od zmluvy uzatvorenej s podomovým predajcom (za nevýhodných podmienok alebo bez dostatočnej informovanosti) a to bez udania dôvodu. Druhá zmluvná strana musí toto odstúpenie rešpektovať.

V prípade pochybností odporúčame zákazníkom volať na bezplatnú Linku bezpečného predaja 0800 123 532. Informácie nájdu aj na www.vse.sk alebo môžu navštíviť naše Zákaznícke centrá.

Je dôležité zvoliť správny spôsob zrušenia zmluvy a vyhnúť sa tak pokutám. V prípade, ak dodávateľ zmení obchodné podmienky alebo ceny silovej elektriny, má zákazník možnosť bezplatne ukončiť zmluvu aj pred uplynutím viazanosti. V nadväznosti na nové regulačné obdobie každý dodávateľ elektriny predložil ÚRSO svoj cenový návrh. Ceny za dodávku elektriny sa upravia najneskôr k 1. januáru 2017.

Verného zákazníka VSE čaká množstvo výhod
Súčasných zákazníkov i zákazníkov, ktorí sa rozhodnú vrátiť sa k VSE, čaká bezpečná a spoľahlivá dodávka elektriny, výhodné ceny elektriny a navyše riešenia šité na mieru. Naši energetickí poradcovia vedia identifikovať straty a zbytočné náklady na energie a navrhnúť riešenie presne pre danú domácnosť.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame