RWE postaví veľký veterný park na britskom pobreží

30. októbra 2015 11:37

Do projektu sa zapoja britská Green Investment Bank (GIB), nemecká strojárska skupina Siemens a austrálska banka Macquarie.

Veterná elektráreň OZE
Ilustračné foto. pixabay.com

Nemecká energetická spoločnosť RWE našla troch partnerov na financovanie výstavby veterného parku s kapacitou 336 megawattov pri britskom pobreží s nákladmi v sume 1,5 mld. libier (GBP. Firma tak rozširuje svoje podnikanie v oblasti energií z obnoviteľných zdrojov, ktoré podľa kritikov príliš dlho zanedbávala. RWE informovala, že do projektu sa zapoja britská Green Investment Bank (GIB), nemecká strojárska skupina Siemens a austrálska banka Macquarie, pričom každý z partnerov bude v projekte vlastniť 25 %.

„Toto partnerstvo je pre nás veľmi dôležité. Umožňuje nám realizovať naše projekty,“ povedal pre Reuters Hans Bünting, generálny riaditeľ firmy Innogy, ktorá je divíziou výroby energií z obnoviteľných zdrojov spoločnosti RWE. Veterný park Galloper bude vyrábať elektrinu pre 336 tis. domácností. Jeho výstavba sa začne v novembri a v prevádzke by mal byť od marca 2018.

Nemecká skupina RWE pôsobí na Slovensku od roku 2003, kedy získala v privatizácii 49-percentný podiel Východoslovenskej energetiky. Po tom, ako sa slovenský trh s predajom energií liberalizoval, začala nemecká spoločnosť aj s predajom plynu na Slovensku prostredníctvom firmy RWE Gas Slovensko. Nemecký koncern RWE patrí medzi päť najväčších energetických spoločností v Európe.

Odporúčané článkyČo si o tom myslíte?