Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Veterná elektráreň OZE
Ilustračné foto. pixabay.com
30. októbra 2015 11:37 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

RWE postaví veľký veterný park na britskom pobreží

Do projektu sa zapoja britská Green Investment Bank (GIB), nemecká strojárska skupina Siemens a austrálska banka Macquarie.

Nemecká energetická spoločnosť RWE našla troch partnerov na financovanie výstavby veterného parku s kapacitou 336 megawattov pri britskom pobreží s nákladmi v sume 1,5 mld. libier (GBP. Firma tak rozširuje svoje podnikanie v oblasti energií z obnoviteľných zdrojov, ktoré podľa kritikov príliš dlho zanedbávala. RWE informovala, že do projektu sa zapoja britská Green Investment Bank (GIB), nemecká strojárska skupina Siemens a austrálska banka Macquarie, pričom každý z partnerov bude v projekte vlastniť 25 %.

„Toto partnerstvo je pre nás veľmi dôležité. Umožňuje nám realizovať naše projekty,“ povedal pre Reuters Hans Bünting, generálny riaditeľ firmy Innogy, ktorá je divíziou výroby energií z obnoviteľných zdrojov spoločnosti RWE. Veterný park Galloper bude vyrábať elektrinu pre 336 tis. domácností. Jeho výstavba sa začne v novembri a v prevádzke by mal byť od marca 2018.

Nemecká skupina RWE pôsobí na Slovensku od roku 2003, kedy získala v privatizácii 49-percentný podiel Východoslovenskej energetiky. Po tom, ako sa slovenský trh s predajom energií liberalizoval, začala nemecká spoločnosť aj s predajom plynu na Slovensku prostredníctvom firmy RWE Gas Slovensko. Nemecký koncern RWE patrí medzi päť najväčších energetických spoločností v Európe.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame