Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
RWE
Ilustračné foto flickriver.com
27. decembra 2015 12:40 PlynAktuality od vEnergetikeSITA

RWE Gas zostáva najsilnejším alternatívnym dodávateľom plynu

Firma RWE Gas Slovensko má na trhu s dodávkami plynu vyše 20-percentný podiel.

Spoločnosť RWE Gas Slovensko si naďalej drží pozíciu najväčšieho alternatívneho dodávateľa zemného plynu. Ako uviedol pre portál vEnergetike.sk konateľ spoločnosti RWE Gas Slovensko Miroslav Kulla, firma má na slovenskom trhu s dodávkami plynu vyše 20-percentný trhový podiel. „Naším cieľom je byť naďalej najväčším konkurenčným dodávateľom zemného plynu na Slovensku. Preto sa sústredíme na získavanie nových zákazníkov, predovšetkým na západnom a strednom Slovensku,“ dodal Kulla.

Zlá cenová regulácia

Hospodárenie firmy v roku 2015 však negatívne ovplyvnila teplá zima na prelome rokov 2014 a 2015, ako aj cenová regulácia. Práve cenová regulácia by mala negatívne ovplyvniť hospodárenie alternatívneho dodávateľa plynu aj v roku 2016. „Naďalej deklarujeme, že ďalšiemu rozvoju trhu by pomohlo minimálne obmedzenie cenovej regulácie,“ myslí si Kulla. Podľa neho je cenová regulácia na Slovensku veľmi prísna. „Sme presvedčení, že rozvoju trhu by prospelo aspoň jej obmedzenie. Umelé zásahy do trhového mechanizmu bývajú kontraproduktívne – znižovanie marží znižuje konkurenciu a tým zhoršuje možnosti výberu pre spotrebiteľov, čím ich postavenie na trhu vlastne oslabuje,“ dodal Kulla.

Znižujú cenu plynu

Firma podľa neho od januára znižuje pre svojich zákazníkov cenu plynu v priemere o 5,5 %. RWE Gas Slovensko tvrdí, že Slovensko má dlhodobo spomedzi okolitých krajín jedny z najnižších koncových cien plynu. „Vo svete je známy aj fakt, že ako náhle začnú byť niektoré tovary vnímané ako príliš lacné, vedie to k ich plytvaniu a tým pádom sa stratí efekt nižšej jednotkovej ceny. Zákazníci neregulujú svoju spotrebu a v konečnom dôsledku zaplatia viac. Dôležitejšie je teda dívať sa na vec cez celkovú výšku ročnej faktúry, nie iba cez jednotkovú cenu,“ konštatoval Kulla, podľa ktorého by sa malo Slovensko zamerať viac na energetickú efektívnosť, ktorá znižuje spotrebu plynu, a teda prináša cenovú úsporu. „A to aj v prípade, ak by v budúcnosti ceny rástli,“ uzavrel Kulla.

RWE Gas pôsobí na Slovensku od roku 2008 a je súčasťou medzinárodného koncernu RWE, ktorý je jednou z piatich najväčších európskych energetických spoločností. Na slovenskom trhu ponúka svoj plyn tak firmám, ako aj maloodberateľom a domácnostiam.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame