Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
RWE
Ilustračné foto flickriver.com
26. júna 2014 14:54 PlynAktuality od vEnergetikeSITA

RWE Gas Slovensko sa vlani darilo. Zvýšila výnosy aj zisk.

Alternatívny dodávateľ zemného plynu RWE Gas Slovensko zaznamenal v minulom roku nárast celkových výnosov o vyše 16 % na 436 mil. eur. Môže za to hlavne nárast objemu predaného plynu.

Spoločnosť RWE Gas Slovensko, ktorá je alternatívnym dodávateľom zemného plynu pre korporátnych klientov aj domácnosti, zvýšila v minulom roku svoj zisk aj výnosy. Súviselo to predovšetkým s nárastom objemu predaného plynu. Celkové výnosy firmy tak vzrástli o vyše 16 % na 436 mil. eur, kým čistý zisk stúpol o takmer 1,1 mil. eur na 1,6 mil. eur.

„Medziročný nárast výnosov je výsledkom nárastu predaja plynu o približne 1,5 terrawatthodiny, vrátane predaja domácnostiam,“ konštatuje spoločnosť vo svojej výročnej správe. Za celý rok 2013 pritom predala svojim zákazníkom 13 406 gigawatthodín (GWh) plynu, kým v roku 2012 dosiahol celkový predaj 11 869 GWh.

Trh ovplyvní EÚ

Ďalší vývoj na trhu s energiami bude podľa RWE Gas Slovensko závisieť od situácie v európskej regulácii, ale aj od podmienok na domácom trhu. V Európskej únii sa totiž finalizujú návrhy rámcov pre klimatickú a energetickú politiku, kde sa podľa spoločnosti európski lídri nevyhnú ani diskusii o cenách elektriny a plynu a ich vplyve na domácnosti a konkurencieschopnosť podnikov.

O pôsobení dominantného hráča na našom trhu v rukách štátu sme písali aj v našom Špeciáli:

ŠPECIÁL: Pokazí štát hospodársku súťaž pri plyne?

A správanie dominantného hráča

Slovenský trh bude nové požiadavky Európskej únie reflektovať, zároveň však bude mať svoj vplyv aj národná regulačná politika v segmente domácností a malých podnikov. „RWE Gas Slovensko očakáva, že jej aktivity ovplyvní aj správanie konkurencie. Predovšetkým zámery dominantného hráča a jeho nového akcionára,“ píše sa vo výročnej správe firmy.

RWE Gas pôsobí na Slovensku od roku 2008 a je súčasťou medzinárodného koncernu RWE, ktorý je jednou z piatich najväčších európskych energetických spoločností. Na slovenskom trhu ponúka svoj plyn tak firmám, ako aj maloodberateľom a domácnostiam.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame