Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

RWE Gas Slovensko s 20-percentným podielom na trhu

Plyn ceny
Ilustračné foto SITA

Trh s dodávkami plynu v roku 2014 podľa konateľa spoločnosti Miroslava Kullu poznačila najmä situácia na Ukrajine a zníženie dodávok zemného plynu do Európy.

Spoločnosti RWE Gas si udržala vyše 20-percentný podiel na trhu s dodávkami zemného plynu. „Dnes máme viac ako 124 tisíc zákazníkov. V nasledujúcom roku sa budeme ešte viac sústrediť na získavanie nových zákazníkov na západnom a strednom Slovensku,“ povedal pre agentúru SITA konateľ spoločnosti RWE Gas Slovensko Miroslav Kulla.

Trh s dodávkami plynu v roku 2014 poznačila podľa Kullu najmä situácia na Ukrajine a zníženie dodávok zemného plynu do Európy. „V tejto súvislosti zo strany RWE Gas Slovensko ako dodávateľa však slovenským zákazníkom nehrozilo žiadne obmedzovanie dodávok,“ dodal Kulla.

V roku 2015 ovplyvní trh na Slovensku najmä regulácia. „Naďalej deklarujeme, že ďalšiemu rozvoju trhu by pomohlo minimálne obmedzenie cenovej regulácie,“ myslí si Kulla. Trhy s plynom na Slovensku, či v Európskej únii budú podľa neho taktiež ovplyvnené v prípade pokračovania rusko-ukrajinských konfliktov. „A to nielen v oblasti trhu s plynom,“ konštatoval Kulla.

RWE Gas pôsobí na Slovensku od roku 2008 a je súčasťou medzinárodného koncernu RWE, ktorý je jednou z piatich najväčších európskych energetických spoločností. Na slovenskom trhu ponúka svoj plyn tak firmám, ako aj maloodberateľom a domácnostiam.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 5. januára 2015 14:25

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...