Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn ceny
Ilustračné foto SITA
5. januára 2015 14:25 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

RWE Gas Slovensko s 20-percentným podielom na trhu

Trh s dodávkami plynu v roku 2014 podľa konateľa spoločnosti Miroslava Kullu poznačila najmä situácia na Ukrajine a zníženie dodávok zemného plynu do Európy.

Spoločnosti RWE Gas si udržala vyše 20-percentný podiel na trhu s dodávkami zemného plynu. „Dnes máme viac ako 124 tisíc zákazníkov. V nasledujúcom roku sa budeme ešte viac sústrediť na získavanie nových zákazníkov na západnom a strednom Slovensku,“ povedal pre agentúru SITA konateľ spoločnosti RWE Gas Slovensko Miroslav Kulla.

Trh s dodávkami plynu v roku 2014 poznačila podľa Kullu najmä situácia na Ukrajine a zníženie dodávok zemného plynu do Európy. „V tejto súvislosti zo strany RWE Gas Slovensko ako dodávateľa však slovenským zákazníkom nehrozilo žiadne obmedzovanie dodávok,“ dodal Kulla.

V roku 2015 ovplyvní trh na Slovensku najmä regulácia. „Naďalej deklarujeme, že ďalšiemu rozvoju trhu by pomohlo minimálne obmedzenie cenovej regulácie,“ myslí si Kulla. Trhy s plynom na Slovensku, či v Európskej únii budú podľa neho taktiež ovplyvnené v prípade pokračovania rusko-ukrajinských konfliktov. „A to nielen v oblasti trhu s plynom,“ konštatoval Kulla.

RWE Gas pôsobí na Slovensku od roku 2008 a je súčasťou medzinárodného koncernu RWE, ktorý je jednou z piatich najväčších európskych energetických spoločností. Na slovenskom trhu ponúka svoj plyn tak firmám, ako aj maloodberateľom a domácnostiam.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies