Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

RWE chce zmierniť investície do obnoviteľných zdrojov

Veterná elektráreň turbína more OZE
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net

Nemecká energetická spoločnosť RWE plánuje znížiť svoje investície do segmentu výroby elektriny z obnoviteľných zdrojov. V nedeľu o tom informoval nemecký časopis Der Spiegel. Znižovanie nákladov, ktoré v divízii RWE Innogy nariadil generálny riaditeľ spoločnosti Peter Terium, by mohlo zahŕňať aj predaj špeciálnych lodí, ktoré sa používajú na stavbu veterných parkov mimo pevniny, informuje Der Spiegel bez uvedenia zdrojov.

Terium podľa neho chce tiež znížiť mieru investícií v Severnom a Baltickom mori a nové elektrárne na mori stavať len spoločne s partnermi. Opatrenia sa údajne týkajú programu úsporných opatrení, ktoré má RWE predstaviť členom svojej dozornej rady v priebehu týždňa.

„Plánujeme v roku 2013 investovať do Innogy celkovo 1 mld. eur. Potom investície znížime, tak ako vo všetkých ostatných divíziách spoločnosti,“ povedal agentúre Reuters hovorca nemeckého výrobcu elektriny. Možný predaj špeciálnych lodí spoločnosti Innogy však odmietol komentovať. Existenciu plánu úspor, ktorého cieľom je vyrovnať sa so stratovými elektrárňami a nízkymi veľkoobchodnými cenami elektriny, však potvrdzuje interný dokument RWE, ktorý agentúra Reuters získala ešte v júli.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 16. septembra 2013 8:34

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...