Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP
8. novembra 2016 12:27 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Ruský Rosnefť predáva časť svojej dcérskej firmy Číňanom

Predaj 20 percent firmy Verchnečonskneftegaz čínskej spoločnosti Beijing Gas Group sa dohodol počas júnovej návštevy ruského prezidenta v Číne.

Ruská spoločnosť Rosnefť predá čínskej skupine Beijing Gas Group 20-percentný podiel vo svojej dcérskej firme Verchnečonskneftegaz za zhruba 1,1 mld. USD. Právne záväznú dohodu o predaji podpísali v pondelok generálny riaditeľ spoločnosti Rosnefť Igor Sečin a šéfka spoločnosti Beijing Gas Group Li Yalan. Informovala o tom na svojej internetovej stránke firma Rosnefť. Na transakcii sa obe firmy dohodli počas návštevy ruského prezidenta Vladimira Putina v Číne v júni tohto roka.

Ropná spoločnosť Rosnefť uviedla, že predaj podielu v dcérskej firme Verchnečonskneftegaz jej umožní realizovať významný rozvoj ropného poľa Vechhnečonsk na východnej Sibíri vrátane ťažby plynu. Zároveň táto transakcia podľa ruskej firmy potvrdzuje jej strategické partnerstvo s jedným z najväčších distribútorov zemného plynu v Číne. Beijing Gas Group je jednou z hlavných čínskych firiem pôsobiacich v oblasti dodávok plynu, výstavby plynárenskej infraštruktúry a výroby elektriny v regióne Pekingu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies