Ruský Rosnefť predáva časť svojej dcérskej firmy Číňanom

8. novembra 2016 12:27
SITA

Predaj 20 percent firmy Verchnečonskneftegaz čínskej spoločnosti Beijing Gas Group sa dohodol počas júnovej návštevy ruského prezidenta v Číne.

Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP

Ruská spoločnosť Rosnefť predá čínskej skupine Beijing Gas Group 20-percentný podiel vo svojej dcérskej firme Verchnečonskneftegaz za zhruba 1,1 mld. USD. Právne záväznú dohodu o predaji podpísali v pondelok generálny riaditeľ spoločnosti Rosnefť Igor Sečin a šéfka spoločnosti Beijing Gas Group Li Yalan. Informovala o tom na svojej internetovej stránke firma Rosnefť. Na transakcii sa obe firmy dohodli počas návštevy ruského prezidenta Vladimira Putina v Číne v júni tohto roka.

Ropná spoločnosť Rosnefť uviedla, že predaj podielu v dcérskej firme Verchnečonskneftegaz jej umožní realizovať významný rozvoj ropného poľa Vechhnečonsk na východnej Sibíri vrátane ťažby plynu. Zároveň táto transakcia podľa ruskej firmy potvrdzuje jej strategické partnerstvo s jedným z najväčších distribútorov zemného plynu v Číne. Beijing Gas Group je jednou z hlavných čínskych firiem pôsobiacich v oblasti dodávok plynu, výstavby plynárenskej infraštruktúry a výroby elektriny v regióne Pekingu.

Odporúčané článkyČo si o tom myslíte?