Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ruský Rosnefť nemá problém s cenou ropy na úrovni 40 dolárov

Rosneft
Ilustračné foto SITA/AP

Najväčší producent ropy v Rusku potvrdil plán zvýšiť do roku 2020 produkciu uhľovodíkov o 20 % na 300 mil. ton ropného ekvivalentu.

Spoločnosť Rosnefť, najväčší producent ropy v Rusku, zotrváva pri plánoch zvyšovať produkciu a cenu ropy okolo hodnoty 40 USD za barel považuje za zvládnuteľnú. Uviedol to v utorok viceprezident spoločnosti Svjatoslav Slavinský. Na úroveň 40 USD za barel sa ceny prepadli minulý mesiac. Po následnom zotavení v súčasnosti tesne prekračujú hranicu 50 USD za barel.

„Vlani sme otestovali podnikateľský plán našej spoločnosti pri cene 40 USD za barel. Presvedčili sme sa, že tieto nízke ceny boli pre spoločnosť udržateľné,“ povedal Slavinský. Ako dodal, firma nemení svoj plán zvýšiť produkciu uhľovodíkov do roku 2020 o 20 % na 300 mil. ton ropného ekvivalentu. K splneniu cieľa majú prispieť nové projekty v oblasti prieskumu a ťažby, ako aj zlepšenie kvality ťažobných zariadení. Pri cenách ropy okolo hodnoty 50 USD za barel sa bude kurz rubľa voči doláru v krátkodobom horizonte pravdepodobne pohybovať na úrovni 70 RUB/USD, uviedol ďalej Slavinský

Čistý zisk Rosnefti pod tlakom lacnej ropy v druhom kvartáli medziročne klesol o 22 % na 134 mld. RUB. Produkcia uhľovodíkov v sledovanom období klesla o 1 % na 5,15 mil. barelov ropného ekvivalentu denne.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 2. septembra 2015 9:57

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...