Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba Rusko
Ilustračné foto SITA/AP
15. augusta 2018 13:06 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Ruský Lukoil zvýšil ťažbu uhľovodíkov

Firma počas januára až júna vyťažila 42,1 mil. ton ropy, čo bola medziročná stagnácia, ale jej produkcia plynu stúpla o 20 % na 16,1 mld. kubických metrov.

Ťažba uhľovodíkov ruskou spoločnosťou Lukoil v prvom polroku tohto roka bez zahrnutia irackého ropného poľa Západná Kurna-2 bola na úrovni 2,287 mil. barelov ropného ekvivalentu denne, čo bol v porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška rast o 3,2 percenta. Rast produkcie Lukoilu bol výsledkom zvýšenia ťažby plynu. Spoločnosť o tom informovala v stredu na svojej internetovej stránke.

Lukoil počas januára až júna bez zahrnutia poľa Západná Kurna-2 vyťažil 42,1 mil. ton ropy, čiže medziročne sa produkcia nezmenila. Ťažbu plynu však spoločnosť medziročne zvýšila o 20 percent na 16,1 mld. kubických metrov. Hlavným motorom rastu ťažby plynu boli projekty v Uzbekistane.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame