Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lukoil
Ilustračné foto SITA/AP
30. novembra 2015 14:39 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Ruský Lukoil s rapídnym poklesom zisku

Druhý najväčší ruský producent ropy za júl až september vykázal čistý zisk 623 mil. USD, čo je v medziročnom porovnaní pokles o 62 %.

Spoločnosť Lukoil, ktorá je druhým najväčším ruským producentom ropy, v treťom kvartáli evidovala medziročný pokles čistého zisku o 62 % na sumu 623 mil. USD. Dôvodom bolo zníženie cien ropy, ktoré od obdobia kulminácie v júni 2014 klesli z úrovne 115 USD za barel na terajších menej ako 45 USD za barel. Tržby firmy Lukoil za júl až september sa zmenšili o 40 % na 23,4 mld. USD. Tento výsledok je v súlade s očakávaniami trhu.

Zisk Lukoilu pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) sa v treťom štvrťroku zmenšil o 32 % na 3,6 mld. USD. Prekonal však predpoklad analytikov, ktorí prognózovali, že bude na úrovni 3,4 mld. USD. Lukoil ďalej informoval, že jeho celková produkcia uhľovodíkov sa v treťom kvartáli zvýšila o 3,5 %, a to vďaka rastu ťažby na jeho ropnom poli Západná Kurna-2 v Iraku. V pondelok do 10:45 GMT sa hodnota akcií spoločnosti Lukoil na moskovskej burze zvýšila o 0,4 %.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame